Mozek jako nástroj, jak pracuje a jak ho trénovat

Mozek jako nástroj, jak pracuje a jak ho trénovat

Rubico - 2008
ISBN: 80-7346-009-2

Rubico (2008) 80-7346-009-2 103

Kniha se snaží čtenáři přiblížit základní procesy, které v mozku probíhají při mozkových pochodech člověka. Předkládá výčet faktorů, které rozhodují o případném úspěchu či neúspěchu v momentech, kdy mozek informace přijímá a vědomě se je snaží v paměti udržet pro možnost jejich následného využití. Na průběhu mozkových procesů v situacích, jako je proces učení, fáze spánku, nebo stresové situace, se čtenáři osvětlí odlišnosti těchto procesů, aby mohl pochopit, že do průběhu některých mozkových procesů můžeme vědomě cílenými metodami zasahovat a rozvíjet tak svoji inteligenci. Navazující statě pak z tohoto pohledu předkládají výběr metod, které náš mozek jednak rychle regenerují, ale především příklady cvičení, kterými můžeme takové procesy v našem mozku, jako je zachycování a ukládání informací, rychlost jejich vybavování, kreativní myšlení a další, poměrně úspěšně zdokonalovat.