Legenda o svatém Václavovi

Legenda o svatém Václavovi Originální název: Legenda o svatém Václavovi

Meander - 2008
ISBN: 978-80-86283-54-8

Meander (2008) 978-80-86283-54-8 48

Svatováclavská tradice je téměř stejně tak stará jako český stát - více než tisíc let. Svatý Václav, patron české země, je dnes v našem povědomí většinou už jen jako slavný jezdecký pomník na Václavském náměstí v Praze. O životě a smrti knížete Václava se však od nepaměti vyprávěly a psaly legendy, z nichž většina se zakládala na pravdě. Povězme si proto o životě svatého Václava, o skutcích, které vykonal, a také o zázračném palladiu země české, které kníže Václav nosíval při sobě. ??Kníže Václav, úkladně zavražděný vlastním bratrem, byl již záhy po své smrti uctíván jako mučedník. Dlouhá řada panovníků, kteří po něm usedli na přemyslovský trůn, ho ctila jako legendárního vévodu země české, který svým státnickým uměním a neochvějnou křesťanskou vírou zachoval českému národu obklopenému mocnými sousedy právo na existenci. ??Patronu země české, svatému Václavovi od věků se věřilo, že nedá zahynouti nám ni budoucím… Kniha vychází 28. září k 1100. výročí narození knížete Václava.