Originální název: The French Lieutenant's Woman

Kniha Zlín (2015) 978-80-7473-173-0 526
Volvox Globator (2003) 80-7207-527-6 416
Mht (1995) 80-85861-19-4 349
Mladá fronta (1976) 413

Věhlasnému britskému spisovateli J. Fowlesovi se podařilo ve svém nejslavnějším románu (zfilmovaném v neméně slavném zpracování s Meryl Streepovou a Jeremy Ironsem) spojit v jediné novele moderní narativní přístup s milostným dobrodružstvím a vše jemně zastřít literárním půvabem – výsledkem je psychologický román o lásce dvou společensky nerovných milenců, o vroucích vášních, potlačené sexualitě a pokrytectví viktoriánské Anglie. Hlavní hrdinka, tajemná, svůdná a poněkud umíněná žena Sarah Woodruffová se zoufale snaží vymanit z dobových pout sociálního i citového omezování, tím se však stává objektem zájmu bohatého Charlese Smithsona, Charlesovi však nová známost přináší trýznivý vnitřní konflikt a volbu mezi dvěma ženami… (Založil/a: Yellow)

John Fowles John Fowles
*31.03.1926 - †05.11.2005

bublinka
  20. 1. 2016, 14:36
Knihu jsem si vybrala na základě skvělého hodnocení (v té době 89%), bohužel jsem jí ale po 200 stranách odložila, nebavila mě. Na můj vkus je román moc rozvleklý, obsahuje delší popisné pasáže. Náročnější čtenáře román asi zaujme, atmosféru té doby autor taky velice kvalitně vykresluje.