Culinaria Francie - Kulinární průvodce

Culinaria Francie - Kulinární průvodce Originální název: Culinaria Francie - Kulinární průvodce

Slovart - 2008
ISBN: 978-80-7391-108-9

Slovart (2008) 978-80-7391-108-9 468

Výpravná publikace s nádhernými fotografiemi a lákavými recepty i texty popisujícími francouzskou kuchyni a vše, co s ní souvisí. Francie nepochybně zůstává v oblasti gastronomie velmocí. Žádná jiná země světa se nemůže chlubit nesmírným bohatstvím specialit. Žádná jiná země nemá nic ani vzdáleně srovnatelného s francouzskou sítí vybraných restaurací, kde tisíce kuchařů uchovávají tradice vynikajícího kuchařského umění a ukazují své pozoruhodné tvůrčí schopnosti v neustálé snaze o vytvoření nových pochoutek. Žádná jiná země nevyrábí tolik druhů vynikajících vín.

André Dominé André Dominé

spujice
  10. 4. 2013, 21:31
Kulinární průvodce po Francii je momentálně můj velmi oblíbený titul - stále znovu se začítám do jednotlivých kapitol (kniha je rozčlěněna podle jednotlivých oblastí Francie). Dozvíte se toho spoustu o sýrech, rybách, mase, víně, sladkostech, ad., u každého kraje vás kniha seznámí se specialitami, často se dovíte i o způsobu výroby té které delikatesy, jejích jednotlivých druzích (likéry, sýry,...).
A to podstatné: jsou tam i recepty, které vás nenechají v klidu sedět se založeným rukama. Za dva dny mě čeká jeden z druhů lotrinského koláče.
Kniha je i v českém vydání zpracována na velmi vysoké úrovni.
Přemýšlím, zda ještě nepřikoupím Culinaria Itálie.