Mafie táhne do války - Tajný pakt Spojenců s podsvětím

Mafie táhne do války - Tajný pakt Spojenců s podsvětím

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2329-2

Knižní klub (2008) 978-80-242-2329-2 368

Kniha zkušeného britského vojenského historika objevně spojuje dvě velká atraktivní témata - historii druhé světové války a dějiny kriminálního podsvětí, jmenovitě nechvalně proslulé mafie.S využitím řady unikátních britských a amerických archivních pramenů a bohaté literatury představuje postoj a aktivity mafie za 2. světové války v zajímavě širokém rámci, a to velmi čtivou formou a s využitím četných barvitých citací. Ke čtenářsky zvláště vděčným momentům patří např. rozhodnutí proslulého mafiánského bosse Lucky Luciana (který v této době své "obchody" řídil z vězení) provést z vlastní iniciativy atentát Hitlera.

Tim Newark Tim Newark

Lupen37
  6. 7. 2013, 21:16
Dlouho se mi nestalo, abych knihu nedočetl. Až doteď. Zpočátku je kniha zajímavá, ale postupem času začíná nudit a odrazovat od čtení.
Dle mého názoru se jedná o smyšlené hypotézy postavené na základě faktických údajů ve
stylu "takhle nějak to klidně mohlo být".