Ztracený svět v Podzemí

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Fragment - 2008
ISBN: 978-80-253-0640-6

Fragment (2008) 978-80-253-0640-6 344

Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologii. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá děsivé tajemství. (Založil/a: Judyth)

vladislaus
  12. 9. 2014, 6:53
Přidám se k těm, kteří tuto knihu nechválí. Ti co si ji cení, četli vůbec tu samou? Nudný, nelogický fantasy svět v podzemí a nesympatické postavy k tomu. Nestravitelné.
Tiwala
  30. 9. 2012, 23:29
Začátek trochu nudnější (ale to snad u každé knihy), ale po pár kapitolách nabere knížka pořádný spád a už se to čte samo. Rozhodně nesouhlasím s tím, že se jedná jen o další fantasy slátaninu bez pointy.
teola
  20. 5. 2011, 16:47
Další ze série jsem nečetla, což mě trochu mrzí, ale i tak je tohle úžasně napsaná kniha. Dlouho mě nic tak nechytilo. Četla jsem a četla a najednou byl konec...
Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 14:54
Přiznám se dobrovolně, že jsem to nedočetla. Dlouho se mi nestalo, abych v 350stránkové knížce skončila na straně dvacetšest a nemohla se pohnout dál. Nevím, co mi na ní tak vadilo, nejspíš styl psaní. Jednoduše mě ohromně nudil, některé odstavce jsem musela číst i pětkrát, protože jsem prostě neudržela pozornost... Hlavu a patu to mělo, ale to evidentně nestačí. Myslím, že pouštět se do zbylých dílů by byla jen ztráta času...
Gustik5
  22. 5. 2012, 22:30
Ačkoli se jedná o kvalitní a bezpochyby zajímavou knihu, rozhodně není tím, co z ní její propagace dělá. Čtení chvílemi nudí, každopádně však má v sobě kniha cosi, co mě donutilo ji dočíst do konce, a musím přiznat, že jsem se celkem bavil, jen se mi zdálo, že příběh začal nabírat opravdový spád až ke konci, což mi trochu vadilo. Podle mě to ale určitě není "druhý Potter," jak proklamuje jeden z útržků z recenzí na zadní straně knihy. Nakladateství Fragment mne s tímhle trochu štvalo už i u Eragona. Zdá se mi, že jednoduše chtějí, aby se čtenáři kniha líbila, což je samozřejmě z jejich strany pochopitelné, ale stejně se mi zdá, že mi tím tak trochu vnucují, jak skvělá kniha to je. Přesto je to velmi hezké fantasy a přečtení dalších dílů se nebráním.
Kuci92
  1. 1. 2016, 18:42
Začátek knihy byl pro mne nudný a málem jsem knihu odložil, ale neučinil jsem tak a druhá polovina knihy byla lepší. Nicméně pro mne je to průměrná kniha, která mě vůbec neoslovila.
Lucie.Terezie
  11. 10. 2011, 13:05
Jedna z mála knih, kterou jsem nedokázala dočíst. Styl psaní mě vůbec neoslovil. Pointa žádná, snad jen další fatasy slátanina, kterých vidíme denně v televizi stovky. Nic světoborného na tom nevidím. Zkrátka snad jen komereční spisky, reklama na tuto knihu byla totiž dost statečná.
Vikyna
  19. 9. 2011, 21:55
Tak tahle kniha mě opravdu ničím nezaujala, držela jsem se násilím, abych se dostala na konec a nemyslím si, že se k ní ještě někdy vrátím. Absolutně nezajímavé a nudné.
Fešná Bleška
  3. 8. 2014, 22:28
První dojem byl prostě fantastický a donutil mě koupit celou sérii. Když jsem to poprvé přelouskala, tak mi Kolonie, neosvětlené chodby a hlavně Věčné město utopené v mlze nahánělo husí kůži. Na ten druhý (a asi objektivnější) pohled už to byla sice velice dobrá a propracovaná kniha, ale ne tak úžasná, aby odpovídala recenzím na zadních deskách. Přesto se k ní ráda vracím a jako oddechová četba je Podzemí ideální.
kutikk
  22. 4. 2014, 8:32
První díl se mi velice líbil a hned jsem si běžela do knihkupectví pro druhý. Je pravda, že to bylo z počátku velice zdlouhavé, dalo by se to zkrátit tak na polovinu, ale jakmile se Will dostane do podzemí, tak to na mě dýchalo neuvěřitelnou atmosférou. Zamilovala jsem si kočkopsa (tak mu říkám já, stále nemám jasno co to je ) a doufám, že nezemřel a že se objeví. Co mi nejde na mysl je Wilova površácká rodina, přijdou mi všichni cáklí hlavně teda matka, že se tak snadno vzdala svých dětí, aby se mohla jít "odpočívat", tak doufám, že v dalších dílech se dovzím něco víc :)
Taťána
  20. 3. 2013, 20:27
Přečetla jsem celou ságu a počáteční nadšení se vytrácelo s každým dalším dílem. Slibný start, zajímavé pokračování, další a další nové nápady - a totálně zabitý poslední díl. Škoda - tahle sága měla potenciál se vymanit z tuny obdobných knih...
Adenoid Hynkel
  24. 9. 2016, 11:24
Rozhodně zajímavý nápad, který stojí za zmínku - asi každého někdy napadlo něco takového, ale jen někdo dokáže svoji myšlenku přenést na papír. Anebo nedokáže - styl psaní pro mě byl naprosto nestravitelný, větší emoce na vás budou dýchat i z návodu na obsluhu topinkovače. Kniha vyznívá jako psaná ve stresu, jako poznámky žáčka, který se zasnil a snaží se co nejrychleji zachytit výklad a přitom vypouští leckterou informaci. V humpoláckých větách se podle autorů skrývá i příběh - ano, ale musíte zapojit velkou část své fantazie, abyste tam nějaký opravdu spatřili. Jakmile proniknete do zkratovitého myšlení hlavního charakteru, máte napůl vyhráno. Za zmínku určitě stojí Věčné město, kopie Londýna pod zemským povrchem - jak je nahoře, tak je i dole...
Light
  9. 7. 2010, 15:38
Pěkná kniha. Napínavý příběh a zajímavé pojetí. Začátek sice nic moc, ale po stech stránkách Vás kniha pohltí. Těším se na film, pokud teda nebude jen komerční a bude za něco stát :).
ČtenářH
  16. 1. 2015, 17:39
Když jsem knihu vzal do ruky, tak jsem si říkal teď držím v ruce jednu z aktuálních nejčtenějších knih. Po přečtení pár stránek jsem to nemohl pochopit. Stále jsem nemohl přijít na ten důvod. I po odhalení podzemí jsem si opakoval stále stejnou otázku. Ale najednou nastal zlom a od té doby jsem hltal každé slovo, jako by to byl čerstvý chleba a já týden nejedl.
Matej Trnovec
  22. 7. 2014, 12:26
Prvý diel bol fantastický. Neopakovateľná atmosféra, skvelé postavy, prekvapivý záver. Keby sa páni Gordon a Williams držali tohto štýlu celú sériu mohlo to byť jedno z najlepších fantasy vôbec. Prvý diel jednoznačne za 100%
Alois
  15. 10. 2013, 21:02
Originální příběh, který je relativně dobře zpracovaný. Líbí se mi, že se nejedná o prvoplábovou klišé fantasy blbost. Po pomalejším rozjezdu příběh graduje a je stále napínavější...
vojtechadamcik
  13. 1. 2011, 17:09
Fakt pěkné. Sice už jsem četl i lepší knížky, ale dobré. Krásný děj, vynikající nápad, ale poněkud pomalý rozjezd a pozastavování v ději. Takže rád dám 4 hvězdy.
Lantara
  7. 1. 2014, 0:47
Dle mého názoru, kniha velice dobře napsaná. Sama idea další společnosti v podzemí - no proč ne. Některé věci jsou možná trochu přitažené za vlasy, ale tak to má přece u správného fantasy být :)
Adelee
  30. 7. 2013, 14:45
Tato knížka má urcite zajimavy napad. Ale slabou stránkou teto knihy jsou naprosto vsedni nezajimave postavy jako Will a cela jeho povedena rodinka, Willuv kamarád Chester vas ohromi maximalne svou nadmernou vahou a zbabelosti...
Kal_Kal
  26. 5. 2013, 23:20
Tak celá série je super. Přesně takový žánr mě baví. Trochu jsem si při čtení vzpomínal na hru BioShock. Je to podobný námět. Vřele doporučuji, tento příběh budu mít ještě dlouho v hlavě.
Cherylin
  12. 6. 2012, 17:04
I když mám sérii podzemí ráda, první díl mě spíše odradil, než nadchnul. Upřímně, nejsem si jistá, jestli jsem určité pasáže nepřeskakovala. O to víc jsem teď ráda, že jsem se od čtení dalších dílů odradit nenechala, protože pak už to stojí za to! :)
Professorr...
  27. 1. 2012, 20:34
Upřímě:
KDyž přeskočíte prvních cca 150 stran, sice vás to nebude nudit, ale asi chcíli nebudete vědět, o co jde. Proto se radši tím začátkem prokousejte, ale nenechte se odradit!
drake97
  12. 11. 2011, 10:02
kecy,tahle knížka je skvěla,sice ten začátek je ohromně nudný,ale v druhé polovině knížky už je dosti zabavná,jen kecáte nesmysly,kdybyste si přečetli další díly s prominutím po***e se z toho jak tahle série je skvělá,myslím že by jsme měli všichni autorům poděkovat za tak nádherné díla jako jsou tyto 4 knížky
detskekonto
  14. 9. 2011, 19:26
Plytké, nepříliš zajímavé, předvídatelné....I když jsem knihu přečetl až do konce, určitě nebude patřit k mým oblíbeným...Text i děj se mi zdá příliš "šablonovitý".
nikolsk
  14. 5. 2011, 21:42
Dokonalásvěží kniha která skutečně chytne každého. Když jsem dočítala třetí díl byla jsem zoufalá z toho že už další nebude pak jsem ale zjistila že na mě už úplně poslední díl o kterém jsem ještě tehdy nevěděla a který mi vypůjčila babička z knihovny čeká doma a byla jsem nadšená. Tak takhle dokáže zaujmout už první skvělá kniha ze série dobře vypracovaných knih.
Dawson
  12. 5. 2011, 19:14
Je to má nejoblíbenější kniha. Začátek sice musíte překousnout asi 100 stránek ale po té co se to rozjede se děj nezastaví. A musím že to jak se děj rozvine v dalších dílech je neuvěřitelné a naprosto úžasné!
janule
  16. 2. 2011, 15:57
Já jsem knihu četla a absolutně mě dostala. Způsob psaní je mi příjemný a hlavně ten nápad... Začátek je nic moc, ale potom je to až do konce stále napínavé... Nikdy jsem se nenudila.
Baru Wampire
  15. 7. 2010, 14:00
Vím, že tahle knížka má dobré recenze, je hodně propagovaná a líbí se, ale mne vůbec nezaujala...Příběh je dobrý, ale styl vyprávění mi přijde moc dětský, jednoduchý, naivní, nevím jak to říct...Výsledný dojem nic moc.