Hlouběji do Podzemí

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Fragment - 2008
ISBN: 978-80-253-0770-0

Fragment (2008) 978-80-253-0770-0 464

Důlním vlakem proniká hlouběji do útrob Země, kde se svým bratrem Calem a kamarádem Chesterem pokračuje pátrání po zmizelém otci. Na vlastní kůži zjišťují, že v neznámých Hlubinách číhá nebezpečí doslova na každém kroku. (Založil/a: Judyth)

Tiwala
  30. 9. 2012, 23:30
Z této ságy jsem četla knihy bohužel jen dvě a k třetí se zatím odhodlávám. První díl mě tedy oslovil mnohem více, tímhle jsem se spíš prokousávala. Co mě opravdu nebavilo, bylo vyprávění Willova nevlastního otce.
Gustik5
  18. 9. 2012, 22:05
Z třech dílů, které jsem měl doposud možnost přečíst se dle mého jedná o bezpochyby nejlepší a nejčtivější knihu. Celý děj se zajímavě rozvíjí, a já pomalinku začínám věřit citátům na zadní straně knihy, které ji vynášejí do nebes, ale jen pomalinku, nenechám se unáhlit. :)
Fešná Bleška
  4. 8. 2014, 17:10
Pokračování, a ne jiné než povedené. Oproti prvnímu dílu jsou zde některé scény až nechutné, ale bez nich by Podzemí nebylo Podzemím. Přišla mi dokonce trošku čtivější než první díl, a i ten nastavil laťku docela vysoko. Přináší i nové postavy, což je určitě plus. Napoprvé jsem tu knihu zhltla za 3 dny, úplně mě pohltila, takže 5 hvězd...
kutikk
  15. 7. 2014, 7:56
Dle hodnocení lidí jsem se na druhý díl těšila, měl to být nejlepší díl z celé série, ale při čtení na mě příslo spíše zklamání. Vadilo mi až přílišně zdlouhavé popisování, postavy se pořád jen dohadovali a haštěřili, že mi ani jedna nepřirostla k srdci a vadilo mi přílišné umírání a náhlé zmrtvýchvstání. Hlavně postavy nejsou propracované, takže, když náhle nějaká "zemřela" ani mě to nevzalo za srdce. Ale posledních cca 50 stránek mě začalo opravdu bavit a nalákalo mě to na další díl, takže ještě tomu dám šanci :) Uvidíme.
Adenoid Hynkel
  28. 9. 2016, 20:44
O Bartlebyho chlup lepší než Ztracený svět, ale stále nemastný průměr. Dojem na mě udělala snaha o oživení repertoáru postav a Drake mi přišel jako jediný člověk, který nenosil hlavu jenom na ozdobu. Svoje body ale kniha ztratila za okamžik - zmrtvýchvstání vždy působí jako rušivý prvek, ale rovnou dvě !? Lidé umírají, tak to je, a šance že zhynou v Podzemí by měla být ještě větší. Ne, neraduji se z toho, když postavy umírají, ale knihu to dost sráží a když už si autorstvo dalo záležet na zasazení do současného času a prostoru, je smutné, že kniha svůj punc "opravdovosti" ztrácí touto dětinskou chybou. Moc se mi nezamlouvá ani samotný závěr, jenž určuje budoucí příběhovou linii - přece jen, o pandemiích toho bylo napsáno nespočetně a na úplně jiné úrovni. Nemám sebemenší představu, jak se mohly, promiňte mi ten výraz, choré mozky, jež toto "dílo" zplodily, dobrat k přesvědčení, že to bude pro sérii ten správný impuls. Ano, impuls to je - poslední impuls před smrtí této knihy, ze které šlo vyšlechtit něco mimořádného a která byla uvrhnuta v agónii stereotypu, jež sebe samu vystavila Černému světlu...
Matej Trnovec
  22. 7. 2014, 12:28
A kvalita už oproti prvému dielu išla dole. Ale stále to mala slušný nápad, atmosféru si to držalo a nové postavy Draka a Elliotovej boli príjemným novým impulzom. 80%
Lantara
  7. 1. 2014, 0:53
jasně navazující děj na předchozí díl a přesto mě spousta věcí překvapila a to je věc, která se mi moc líbila. Čtení jsem si užila a knížku jsem zhltla ani ne za dva dny. Dávám 5! :))
Alois
  15. 10. 2013, 19:43
Ze všech vydaných dílu je Hlouběji do podzemí jednoznačně nejlepší. Plné akce a nečekaných zvratů, které se odehrávají v atraktivním prostředí podzemí.