Volný pád do Podzemí

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Fragment - 2009
ISBN: 978-80-253-0932-2

Fragment (2009) 978-80-253-0932-2 431

Třetí díl série o podzemním světě začíná bezprostředně po Calově smrti a poté, co se Will s Chesterem a Elliott zřítili do obrovské propasti zvané Průduch. Oproti veškeré pravděpodobnosti dlouhý pád do útrob planety přežijí a ocitnou se v nebezpečném světě obydleném nevídanými dravými zvířaty. Naleznou zde nečekaného spojence: Martu, kterou její manžel před lety shodil do Průduchu. Zároveň však na ně číhá hrozba v podobě Willových nevlastních sester, které u sebe mají ampule se smrtícím virem Dominiem, určeným k vyhlazení Površáků. Dokáže Will toto nebezpečí odvrátit? A podaří se mu konečně nalézt svého otce? Cesta ke středu Země a k zahradě druhého slunce pokračuje... (Založil/a: Judyth)

Fešná Bleška
  5. 8. 2014, 22:54
Není to první a druhý díl. Ta kvalita prostě klesá. Zabíhá se podle mě příliš do fantastična. Na prvních dvou dílech mě zaujala jejich zdánlivá "reálnost". Říkali jste si: Proč by nemohlo něco na způsob Kolonie existovat? Ten pocit nyní mizí, a to je škoda. Samozřejmě si tento směr příběhu najde svoje fanoušky, ale mě prostě na Podzemí zklamal. Přesto se však dále jedná o zajímavé a napínavé čtení, které jen tak neomrzí.
Adenoid Hynkel
  12. 10. 2016, 17:37
Z poměrně nadějného fantasy se vytrácí jakákoli špetka promyšlenosti, která snad zbyla z minulého dílu - Styxové nejsou tajuplnou a děsivou elitářskou vládnoucí vrstvou, ale tisícová armáda , vedená dětmi. Nejsou temné, zatuchlé chodby, jsou jen chodby. Dostat se z Povrchu do Hlubin je zhruba stejně obtížné jako dojet na nádraží a aby měla kniha i svoji "profesionálně zpracovanou" stranu, přimíchala se do toho zrůdného eintopfu teorie o dutosti země. Psychicky narušená Marta odráží povahu celého příběhu, jenž by nenapsala ani Jeskynní kráva.
Matej Trnovec
  22. 7. 2014, 12:30
Každým dielom jedna hviezdička dole. Tu sa autori snažia do nudných pasáži napchať brutalitu a to vôbec nesedí. Dej prakticky dlho stojí na mieste a až ku koncu sa to všetko narýchlo zbehne. Záver prekvapivý a otvorený... 65%
Alois
  15. 10. 2013, 20:34
Stále slušné pokračování série. Ale podle mě mu škodí to "vnitří" Slunce a svět a jeho obyvatelé. Mnohem více se mi líbilo reálnější podzemí ve druhém díle.