Příběhy z čarovné říše

Příběhy z čarovné říše Originální název: Poems and Stories

Mladá fronta - 1997
ISBN: 80-204-0668-9

Mladá fronta (1997) 80-204-0668-9 238

Svazek pohádek, krátkých próz a básní klasika světové fantasy doplňuje dosavadní řadu překladů Tolkienova díla. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

Tojaheva
  5. 9. 2016, 12:03
Pěkné krátké příběhy, pouze pojednání O pohádkách mě vůbec nebavilo, takže tuto část jsem přeskočila. Jinak mohu vřele doporučit. Jak nijak neholduju poezii, tak i básně v této knížečce jsou velmi příjemným zpestřením.
maratach
  16. 4. 2012, 12:41
Svazek pohádek, krátkých próz a básní klasika světové fantasy doplňuje dosavadní řadu překladů Tolkienova díla o soubor veselých i melancholických písní, básní a rýmovaček sepsaných "Bilbem Pytlíkem a jeho přáteli nebo jejich nejbližšími potomky", dramatickou báseň Návrat Beorhtnothe, syna Beorhthelmova, pojednání O pohádkách a nové překlady pohádkových próz List od Nimrala, Sedlák Jiljí z Oujezda a Kovář z Velké Lesné.
finduilas
  8. 4. 2014, 22:55
Skvělé! Jasně vedou povídky Sedlák Jiljí z Oujezda a Kovář z Velké Lesné; a také vskutku dokonalá báseň Nevěsta a stín.