Angelika - Královské slavnosti (3.díl)

Angelika - Královské slavnosti (3.díl)

Fragment - 2008
ISBN: 978-80-253-0740-3

Fragment (2008) 978-80-253-0740-3 338

Třetí pokračování historického dobrodružného románu o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Angelika prožívá své první úspěchy u dvora. Král se jí dvoří a vyznamenává ji svou pozorností. Stává se neoficiální královnou všech plesů a zábav. Její milující manžel Joffrey de Peyrac s obavami pozoruje její první společenské úspěchy a neuvědomuje si, že se nad ním stahují mračna. Začíná mu hrozit smrtelné nebezpečí. I Angeliku pronásledují její nepřátelé, jejichž tajemství v dětství bezděky odhalila a kteří se jí hodlají pomstít...

Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:16
Tetno díl pro mne byl zklamáním, očekávala jsem pohled na francouzskou historii od Angeliky a ne od historika - kronikáře. Vzhledem k tomu, že jsem četla knihu o životě Ludvíka XIV., musím říci, že je to zcela přesné. V Ludvíkově životě se také vyskytla postava Angeliika, která byla jeho milenkou, ale s touto fiktivní postavou nemám zcela nic společného. Navíc byla uvedena jako hloupá a nevyýznamná( vycházím z knihy o životě Ludvíka XIV. ).
Většina knihy převyprávění historie s občasným doplněním krátké ukázky z Angeličina života. Je to nevýrazné a nezajímavé. Přeci jenom to má býti román a ne krokinka francouzského dvora. Nicméně na konci se dostane nepatrného zadostiučinění, když se Angeličin život změní - Joffrey je zajat a uvězněn. Kniha končí nejasnýně, kde je jen anstíněno, že se stalo něco strašného.
guilty.girl
  1. 3. 2013, 11:08
Večerní toalety, etiketa, zábava a honosná společnost, kam se poděl příběh z pvních dílů? Myslím, že tahle kniha posloužila autorce jako čajový dýchánek, aby si mohla promyslet, co provede a Angelikou dále.