Moudré děti

Originální název: Wise Children

Dybbuk - 2007
ISBN: 978-80-86862-39-2

Dybbuk (2007) 978-80-86862-39-2 256

Dora a Nora Chanceovy, muzikálové zpěvačky a tanečnice, dvojčata, která od sebe nikdo nikdy nerozeznal, se po letech odstrkování dočkají zadostiučinění, když je jejich pravý otec Melchior Hazard pozve na oslavu svých stých narozenin. Při této příležitosti provede vypravěčka Dora čtenáře svým životem i rodinnou historií: z domácnosti v Brixtonu, vedené bábi Chanceovou, přes svět estrád i velkého divadla až do hollywoodských studií. Dořino vyprávění se větví do nesčetných odboček a vedlejších příběhů, rozplétá zamotané rodinné vztahy a aféry, nabídne překvapivá odhalení, která jako by vypadla ze Shakespearových her, jimž se tento karnevalový svět nemálo podobá, avšak osobitě je rozvíjí a proměňuje.Kam až se svým stále pružným krokem protančí dvě stařičké dámy v rytmu nakažlivé radosti a samozřejmého přijímání všeho, co život nabízí? (Založil/a: Yellow)

Irene
  16. 8. 2011, 11:17
Moc se mi to líbilo. Taková zajímavá rodinka. Opravdu dobré. Myslím, že to potěší každého, komu nevadí děj odehrávající se v minulosti, rodinné propletence a trošku praštěné ženské.