Česká gramatika v kostce - polská verze

Originální název: Česká gramatika v kostce - polská verze

Akropolis - 2008
ISBN: 978-80-86903-77-4

Akropolis (2008) 978-80-86903-77-4 4

Polská verze čtyřstránkové příručky o něco většího formátu než A4, tištěné na oboustranně laminované křídě. Oblíbená příruční pomůcka pro výuku českého jazyka představuje jednoduchý přehled nejdůležitějších gramatických a lexikálních jevů. Je určena začátečníkům a středně pokročilým studentům češtiny jako cizího jazyka, k občasnému nahlédnutí ji však využijí i pokročilí mluvčí. Na rozdíl od podobných existujících brožurek, které vycházejí z tradiční české gramatiky pro Čechy, se snaží vidět český jazyk očima cizince a postihnout ty jevy, které cizojazyčný mluvčí vnímá a potřebuje. Pro označení gramatického rodu používá populární barevné kódování (Ma, Mi, F, N), uvádí zjednodušené vzory konjugace (-Á slovesa, -Í slovesa, dva typy -E sloves) a zachycuje druhou pozici nepřízvučných slov ve větě, která je klíčová pro porozumění.