Problémové partie

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Argo - 2007
ISBN: 978-80-7203-949-4

Argo (2007) 978-80-7203-949-4 333

Čerstvý důchodce George, jeho žena Jean a jejich dvě dospělé děti – Katie a Jamie – jsou obyčejná anglická rodina, jejíž členové si život komplikují tak, jako se to obvykle dělává. George trpí utkvělou představou, že má rakovinu. Jean má milence. Rozvedená maminka Katie má pochybnosti o svém snoubenci. Homosexuál Jamie má trable s přítelem. Rozbuškou rodinného pekla se stane Katiina nadcházející svatba, kterou zbytek rodiny od začátku mlčky neschvaluje. Mark Haddon, tentokrát vtipně a svižně popisuje, jaké to je, když se jeden poklidný, nevelký středostavovský vesmír během pár dní několikrát otočí vzhůru nohama. (Založil/a: boboking)

Mark Haddon Mark Haddon
*26.09.1962

togaf
  2. 5. 2011, 8:17
Vážně dobrá a vtipná knížka. Osobně se mi víc líbil Podivný případ se psem, ale to je spíš otázka vkusu. V každém případě tuto knížku vřele doporučuju. Člověk si při čtení říká, jestli takhle ujeté svatby pořádají i v našich končinách. Doufám, že ano.
psychoklara
  21. 3. 2015, 19:35
Příběh, který se mi asi nevryl nesmazatelně do paměti, ale rozhodně mě bavil po celou dobu čtení. Příjemná oddechovka.
Pim
  31. 7. 2013, 18:32
Super knížka. Zajímavé postavy a děj, výborně jsem se bavila, místy mě snad i trošku dojímala - zhltla jsem ji na jeden zátah.
Ale Georgi, cos to proboha dělal v té koupelně?!!

Tardis
  12. 3. 2015, 17:58
Na svůj žánr originální, však dobrou pamět vyžadující kniha, ozvláštňená existencialistickými otázkami. Nedočela jsem, protože stále odkazuje na malicherné události imaginárních představ, které si prostě nepamatuji.
Topka
  17. 11. 2014, 20:41
Příjemná knížka! Četla jsem ji v době, kdy jsem ještě nebyla tak zdatný čtenář. I přes to jsem knihu přelouskala velmi rychle a moc jsem se u toho bavila. Byly chvíle, kdy se mi hrůzou svíral žaludek, protože George zažíval opravdu krušné časy.
Lenitschka
  18. 4. 2011, 9:47
Výborná knížka o jedné normálně nenormální rodince. Každý máme své kostlivce ve skříni. Doporučuji každému, kdo se chce pobavit, a hledá něco víc, než jen povrchní humor.
magdii
  6. 7. 2015, 17:37
Doufala jsem, že to bude stejně čtivý jako Podivný případ, bohužel nebylo ale i tak jsem se bavila. Doporučuju číst raději v originále, český překlad od Michaly Markové je dost nekvalitní a často i gramaticky nesprávný.
boboking
  20. 1. 2010, 9:05
Jedna z nejlepší humoristických knih, které jsme četl. Vtipné, ale přitom inteligentní.