Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Náramkové hodinky

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Náramkové hodinky

Nejnovější vydání:
Slovart - 2008
ISBN: 978-80-7209-966-5
Počet stránek: 304
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Slovart (2008) 978-80-7209-966-5 304

V téměř stoleté historii náramkových hodinek se objevily nejrůznější okouzlující a legendární modely hodinek. Sympatický svazek představuje více než 1000 exemplářů se všemi důležitými technickými daty - mezi jinými se objevují klasické modely, neobvyklé trendy i aktuální kolekce. Nadšenci naleznou kromě historie, techniky a designu těchto malých skvostů řadu zajímavých kousků, které dokáží rozbušit srdce obdivovatelů.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

java
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 8. 2014, 21:43
Vynikající knížka, jednoznačně prostě vynikající pouze s malinkatými chybami. Záleží prostě co člověk od knížky očekává, např. historií hodinkářských značek se knížka téměř vůbec nevěnuje. Jsou v ní hlavně nádherné velké obrázky a pak taky krásné popisy technického fungování hodinek. To je sice trošku složitější si představit, hodně by pomohly technické-laické nákresy, ale bohužel ty v knize nejsou. I přesto se to nádherně čte a člověk si rozšíří obzory, např. fungování alarmu - kladívko tluče do kovového obvodu hodinek a to tehdy, až ho pustí zábrana a ta je nastavena podle nastavení alarmu nějakým složitějším mechanizmem. Knížka se věnuje i historickému vývoji technologií mechanických hodinek. Především na začátku knihy jsou technologie výborně popsány - jak je všechno zpřevodováno, aby šla sekundová ručička, minutová a hodinová ručička tak jak mají jít a to všechno pracovalo zároveň. Jaká věda je vyvinou pružinu v dnešní době, což je zásobárna energie pro hodinky - je stočená kolem osy hodinek a postupně uvolňuje svou energii. Na pomoc si vezmu citaci z internetových stránek, jen pro představu:
Mechanické strojky pracují na základě energie, kterou vytváří rozvíjením pero v perovníku. Na základě rozvíjení této hnací pružiny, která je nejčastěji vyrobena ze slitiny kovů pro ideální sílu rozvíjení, se roztáčí soukolí, které je zpřevodováno do rychla. Toto soukolí je zakončeno krokovým kolem a kotvou, kde se otáčivý pohyb soukolí mění na kývavý pohyb kotvy a následně kmity setrvačky. Soukolí je uloženo v kamenech, aby v těchto kamenových ložiskách dobře držel olej, který je nutný pro správný chod soukolí a dokonalý vystředěný otáčivý pohyb kol. - konec citace
Celkově mě knížka dala větší náhled na fungování celého strojku než když by se člověk po tom pídil po internetu, což je super, ale jak píši knížka má taky své mouchy, přesto ji hodnotím maximálním počtem, vzhledem ke vzácnosti tématiky (dostupných česky zpracovaných knih na toto téma moc není) a vzhledem k celkovému dojmu.