Nejkrásnější řecké báje a pověsti

Nejkrásnější řecké báje a pověsti Originální název: Nejkrásnější řecké báje a pověsti

XYZ - 2008
ISBN: 978-80-86864-83-9

XYZ (2008) 978-80-86864-83-9 316

Neexistuje jediný a jednotný výklad řeckých bájí. Podobně jako autoři řečtí, i ti dnešní vyzdvihují tu nebo onu stránku těchto myšlenkově bohatých příběhů a vnášejí do nich svou invenci. Ať už v té či oné verzi by však řecké báje jako jeden ze základních pilířů evropské civilizace měly být současnému čtenáři známé.

veronikaS
  2. 12. 2014, 16:06
Kniha se mi svým způsobem líbila.Podle mě je toto takový základ literatury,který by každý člověk měl mít.Tato kniha pro mě byla velice přínosná,protože jsem si oživila znalosti ze starověkého Řecka a některé byly pro mě i novinkou.Pár nedostatků kniha měla a přišla mi taková dost “sexystická",takže bych řekla že to určitě není čtení pro menší děti. Po čase se mi trochu pletly postavy ale to protože knížka obsahuje přes 60 řeckých bájí a pověstí.Nakonec knize uděluji 4 hvězdičky. :-)