Originální název: Miss Lonelyhearts

Volvox Globator - 1995
ISBN: 80-85769-42-5

Volvox Globator (1995) 80-85769-42-5 80

Satira o novináři, který do své rubriky „osamělých srdcí“ dostává nejrůznější a často zoufalé dopisy osamělých lidí. Hrdina se snaží úporně najít lék proti lidskému neštěstí, ale nakonec se stane obětí vlastní iluze o svém spasitelském poslání. (Založil/a: Yellow)

Nathanael West Nathanael West
*17.10.1903 - †22.12.1940

RockWagram
  6. 5. 2013, 12:27
O Westovi jsem toho moc nevěděl. Jen to, že zemřel při autonehodě, když jel zrovna na pohřeb F. S. Fitzgeralda. Paměť mi jej řadila někam mezi roky 1880-1940. No...ta konečná hranice byla trefná. Přítelkyně osamělých srdcí je povídka o Kristovu syndromu,o nechutnosti konzumní společnosti, o lidské strasti a hledání cesty ke štěstí. Přítelkyně osamělých srdcí má lidem radit a pomáhat, ale on sám potřebuje pomoc. V podstatě ani neví, kde hledat...chvíli v hedonismu, chvíli v duchovnu. V mezidobích chvilky bezradnosti. A když už si myslí, že našel v životě mír...vrátí se mrzák