Dobrá a ještě lepší jitra

Dobrá a ještě lepší jitra

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2066-6

Knižní klub (2008) 978-80-242-2066-6 152

Třicet šest drobných textů Františka Nepila, vysílaných původně jako rozhlasové fejetony, v nichž se mu nenapodobitelně povedlo skloubit postupy tohoto polozapomenutého žánru s kontaktním způsobem vyprávění. Jeho pohled se tak mimo jiné zaměřuje na horor kolem věčně odkládané likvidace kůlny nebo strojení vánočního stromku, na pocity člověka brázdícího ulice o holi, případně zprostředkovává exkurzi do zákoutí češtiny či za opačnou stranu studiového mikrofonu. Knížka vybízí k zamyšlení jak nad nenápadnými krásami každodenního života, tak nad důležitostí mezníků v české historii či nad postřehy z vesnic v okolí frontové linie znesvářené Jugoslávie.

František Nepil František Nepil
*10.02.1929 - †08.09.1995

rt12
  10. 9. 2014, 18:34
Tuto knihu mám spojenou s ústním projevem Františka Nepila, který se nedá napodobit. Vždy po ránu, před odchodem do školy, jsem poslouchala jeho fejetony. Později se mi dostala tato knížka do ruky a opět se velmi dobře bavila.