Goblin hrdina

Originální název: Goblin Hero

Fantom Print - 2008
ISBN: 978-80-7398-014-6

Fantom Print (2008) 978-80-7398-014-6 256

Druhá kniha série Goblin Jig.

Legenda ho nazývá Jigem Drakobijcem a on nevidí důvod, proč uvádět věci na pravou míru. Přežívá koneckonců hlavně díky zdravému rozumu - kterého není mezi gobliny nikdy dost. Přestože ho zajali dobrodruzi a proti jeho vůli ho odtáhli na pošetilé dobrodružství, přežil střet s Nekromancerem i s drakem.
Ale Kralka, současná goblinská náčelnice, je přesvědčena, že Jig ohrožuje její postavení a moc. A proto když jeden ze zlobrů požádá Jiga Drakobijce o pomoc v boji proti neznámému nepříteli, který vraždí a zotročuje zlobří lid, trvá Kralka na tom, aby Jig žádosti vyhověl. Jigovi tedy nezbývá než se vydat na zlobří území.
Být zavražděn magickým nepřítelem, který dokáže vyděsit zlobra, přece nemůže být horší než padnout za oběť takzvaným „přátelům". (Založil/a: Parm)

Jim C. Hines Jim C. Hines
*duben 1974

pratoriax
  20. 11. 2012, 20:10
Oproti prvnimu dilu byl Goblin hrdina velke zklamani. Naprosto jsem nesnasel Veku a taky uz mi lezly krkem Jigovy neustale reci o umirani,casto jsem take nevedel jak si mam nektere veci predstavit. I presto me nektere casti zaujali a konec jsem hltal. Ac se tesim na 3. dil, tak kdyz uskysim "Jig" vybavim si jeho prvni uzasne dobrodruzstvi, na to druhe radeji moc myslet nebudu.
Kattie
  30. 5. 2011, 14:42
CITÁTY:
„Josca by měl napsat verzi o goblinech. V první kapitole se Hrdina vydá na výpravu. Ve druhé zemře strašlivou , bolestivou smrtí.“

"Navzdory všeobecnému názoru goblini slovo důvěra znali. Bylo odvozeno od důvěřivý, což v goblinském pojetí znamenalo mrtvý."

„Drž si nepřátele blízko u těla, ale přátele ještě blíž. Ocitnou se tak mezi tebou a tvými nepřáteli.“