Goblin

Originální název: Goblin Quest

Fantom Print - 2007
ISBN: 978-80-86354-83-5

Fantom Print (2007) 978-80-86354-83-5 256

První kniha série Goblin Jig.

Goblin Jig touží jen po klidu. Už pochopil, že jedinou šancí, jak se dožít vysokého věku, je neplést se silnějším členům tlupy pod nohy. Když Jigovu hlídku přepadne skupina dobrodruhů, udělá tedy to, v čem jsou goblini nejlepší: odhodí zbraň a vzdá se.
A tak začíná Jigovo dobrodružství. Dobrodruzi ho přinutí, aby je provedl labyrintem tunelů pod horou. Touží totiž po magickém artefaktu, který byl kdysi dávno ukryt právě v těchto tunelech. Jak postupují hlouběji do podzemí, musí Jig čelit tvorům z gobliních legend: ogrům, trolům, dávno mrtvým sluhům hrozivého Nekromancera a nakonec i drakovi Straumovi. Jig si brzy uvědomí, že bude žít, jen dokud bude dobrodruhům užitečný, a až je vyvede ven z tunelů, jsou jeho dny sečteny. Pokud chce přežít, musí být rychlejší než oni. Stačí pouze najít způsob, jak je porazit... (Založil/a: Parm)

Jim C. Hines Jim C. Hines
*duben 1974

pratoriax
  24. 9. 2012, 21:37
Knizka, kterou jsem si puvodne bral abych neplatil postovne, lakala me, ale rikal jsem si, ze si ji prectu v elektronicke podobe na ipodu a nebudu vyhazovat penize. No a jak jsem ted rad, ze jsem si ji koupil a precetl, moc jsem ji neveril, ale hodne prijemne me prekvapila a pribeh goblina jiga se zaradil mezi moje nejoblibenjsi knizky. Opravdu moc ctiva zalezitost. Doporucuji!
Parm
  22. 5. 2010, 19:25
20% hodnocení je za ten obrázek goblina na titulní straně,vážně se moc povedl:)
Jinak perfektní zpodobnění goblinů,přesně tak bych si je představoval,akorát bych se divil,že by vydrželi takhle dlouho naživu a buď se všichni nepozabíjeli navzájem a nebo se nenechali pozabíjet hobgobliny a ostatními.
Další díly série Goblin Jig už jsou bohužel slabší,ale tento první vážně stojí za přečtení.
Cucin
  29. 2. 2016, 11:49
Knížku jsem přečetl před nějakým 5/6 lety, nedávno jsem si na ní vzpomněl a taky jsem ji sehnal. Je to skvělé vylíčení života goblinů. Pro všechny fandy fantasy žánru určitě můžu doporučit