Deus - 2008
ISBN: 978-80-87087-26-8

Deus (2008) 978-80-87087-26-8 160

Autor v této knize podává podrobný a poutavý přehled události, k nimž došlo od zahájení operace "Barbarossa" a v nichž hrála, alespoň v první fázi této operace, hlavní roli německá Luftwaffe. Události jsou popisovány chronologicky - od zahájení útoku, po kterém následovaly ohromné úspěchy, přes první porážku Němců u Moskvy, zahájení ústupu na západ, bitvy o Stalingrad a u Kurska, vyhnání Němců z Kyjeva až po hořký konec na jaře roku 1945. Popsány jsou i boje nad Baltským mořem a útoky Luftwaffe na konvoje dopravující do SSSR válečný materiál. Text doplňují mapky bojiště, tabulky s údaji o složení jednotlivých leteckých jednotek a velký počet dokumentárních fotografií.

Gallienus
  6. 6. 2015, 13:33
Kniha formátu A4 s počtem 160 str. těžko může dát podrobný popis událostí operací na východní frontě v 1941- 1945. Než jsem začal tuto práci číst, čekal jsem, že narazím na něco podobného knihám od Christera Bergströma, to jsem bohužel nenarazil. To na co jsem narazil, byl nejspíš narychlo sepsaný paskvil, bylo to zklamání, kniha mi ani nepřišla moc nestranná, stačí si přečíst úvod a již ten může znechutit, ty čísla o ztrátách Luftwaffe k těm snad autor přišel z oficiálních dějin SSSR, osobně tuto knihu nedoporučuji.
Martey
  15. 8. 2015, 11:57
Vela štatistiky okolo počtu lietadiel, zhodených bômb a tak ďalej.... No ale na druhú stranu celkom dobrý popis udalostí v letectve počas druhej svetovej vojny či zo strany nemcov alebo rusov.