Řecko - Místa a historie

Řecko - Místa a historie

Slovart - 2008
ISBN: 978-80-7391-069-3

Slovart (2008) 978-80-7391-069-3 135

Parthenón, tisíce ostrovů v křišťálově čirém moři, kláštery vznášející se ve vzduchu v oblasti Meteora, krásné byzantské mozaiky nebo zasněžený Olymp patří mezi známé výjevy, součást našeho společného kulturního dědictví, které nás vedou k někdy až povrchnímu přístupu. Nejzazší výběžek Balkánského poloostrova toho však nabízí mnohem více. Tisíce let staré pozůstatky antických měst, zvláštní světlo, přátelské obyvatelstvo, chutě a vůně - to vše z Řecka činí zemi, která je na celém světě naprosto jedinečná, a vyvolává vzpomínky na literaturu a kulturu, která představuje základ myšlení alespoň poloviny obyvatel naší planety. Tato kniha je průvodcem po půvabech a historii země, zejména té modernější a méně známé. Vezme vás na cestu po dějištích mýtů a oblastech divoké přírody, obdobím vlády plukovníků a nebojácných makedonských válečníků. Text doprovází historické ilustrace výjimečné dokumentární hodnoty a krásné fotografie dnešního Řecka - ty pomáhají dokreslit obrázek této překrásné středomořské země.