Za časů Ludvíka XIV.

Za časů Ludvíka XIV.

Podtitul: Král slunce a jeho století

Originální název: Au les temps de roi Louis XIV. Le roi-Soleil et son siecle

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-675-0

Argo (2006) 80-7203-675-0 294

Francois Bluche patří k velkým odborníkům na tzv. "starý režim". Pod jeho vedením vznikl známý Slovník velkého století (1990). Králi Slunce zasvětil autor dnes již klasickou trilogii, jejíž třetí část vychází poprvé česky. Monografie zachycuje nejmocnějšího francouzského krále na jeho dvoře i v soukromých komnatách a detailně popisuje život všech vrstev francouzské společnosti. Autor se zjevným obdivem popisuje dobu vrcholného mocenského i kulturního vzepjetí Francie, nevyhýbá se však ani jejím temným stránkám. Bluche ve své neobyčejně čtivě napsané, přitom však odborně fundované práci postihuje proměnu francouzské společnosti a kultury, jež se promítla do života dvorských elit i pařížských žebráků a předkládá nám barvitý obraz života lidí v době, kterou spolu s Voltairem nazývá "stoletím Ludvíka XIV." (Založil/a: NeutrinoX)

#kultura
Francois Bluche Francois Bluche