Angelika - Toulouská svatba (2.díl)

Angelika - Toulouská svatba (2.díl)

Fragment - 2008
ISBN: 978-80-253-0636-9

Fragment (2008) 978-80-253-0636-9 261

Kočár, tažený šesti koňmi a doprovázený vozy se zavazadly a hudebníky, směřuje přes celou Francii k jihu a veze Angeliku vstříc jejímu osudu.Nedokázala se mu vzepřít, ostatně jako mnoho dívek její doby, a tak byla násilím provdána za muže, kterého v životě neviděla. Přesto, že jejího budoucího manžela provází pověst tajemného podivína, je Angeličin otec šťastný, že jeho dcera bude bohatá a stane se hraběnkou. Angelika chápe, že se od této chvíle ocitla sama daleko od rodiny a rodného Poitou. Její osud je zpečetěn -- nikdy nepozná lásku. Ale k tomu, kdo miluje život, bývá život milosrdný. Angelika ještě netuší, že ji velká láska teprve čeká. Občas si mladá žena vzpomíná na tajemství, které chová od dětství: zachránila totiž život mladému králi. Jenže ví, že jí díky tomu zároveň hrozí velké nebezpečí. Vedle muže, který ji miluje a jehož zbožňuje, se však ničeho nebojí.

Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:15
Kniha splnila očekávání a opět mé díky patří autorce, autorům. Záleží na to, které máte vydání.
Ćíst si o sosudu ženy, která přestože se propadá na společenské dno se nevzdává a bojuje. Oceňuji její charakter a povahové vlastnosti. Sice je to silná žena, ale má momenty, kdy se opravdu vymyká svému obvyklému chování. Sledovat psychologii postav, která tu není tak dobře popsána je však povznášející.
guilty.girl
  1. 3. 2013, 11:16
Konečně jsem se mohla seznámit s panem hrabětem! No, nejprve jsem viděla film, taže jsem si postavu v knize představovala jako herce ve filmu, ale došla jsem k závěru, že to nelze kombinovat dohromady, protože v knize je postava hraběte romanticky stylizovaná (temná minulost, kulhá, ale na druhou stranu je zábavný, zpívá, veršuje) a ve filmové podobě je o tohle vše ochuzená.