Zbytky iluzí

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nava - 2008
ISBN: 978-80-7211-289-0

Nava (2008) 978-80-7211-289-0 132

Tři ženy a šest mužů - devět spolužáků, kteří spolu kdysi strávili pět let studentského života na jedné z pražských fakult. Nyní se současní čtyřicátníci znovu scházejí na chalupě, kam je pozval na víkend jeden z nich. Je to osamocený statek v Novohradských horách, vzdálený několik kilometrů od nejbližší vesnice. Bylo by to idylické místo, kdyby nezačal padat sníh. Kalamita, která skupinu odřízne od okolního světa, je rozbuškou mezilidských vztahů. A tak vyplavou na povrch dávno zapomenuté křivdy či dříve nevyřčená vyznání. Jedna z žen navíc tají, že mezi své spolužáky přijela patrně naposledy. Zbývá jí pár měsíců života, které však události tohoto nechtěně prodlouženého víkendu natrvalo poznamenají…

Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:28
Čekala jsem tak trochu jednoduchý, nevýrazný příběh ze srazu po letech, vlastně ani nevím proč, ale byla jsem mile překvapena. Kniha mě oslovila, chvílemi až pohltila a také dokonale rozesmutnila.
lovelorn
  15. 9. 2012, 23:18
Poutavý příběh, který překvapí vyvinutím děje. Zakoupila jsem knížku po přečtení přebalu, avšak ten vůbec nevystihl kam se bude děj ubírat. Každopádně doporučuji :-)