Originální název: Love Story

ISBN: 80-88809-58-4

AB - KONZULT (2006) 80-88809-58-4 208
Lucka Bohemia (1999)
Československý spisovatel (1993)

Příběh jedné lásky. Příběh Olivera a Jenny, milují se od první chvíle, kdy se v knihovně Harwardu setkali. Jennifer je nadaná klavíristka, pochází z chudé rodiny a má už jen otce Phila, na kterém jí velmi záleží. Oliver Barrett IV. je naopak z bohaté rodiny, ale svého otce nenávidí. I přes odpor svých rodičů se Oliver a Jenny po krátké známosti vezmou. Nějaký čas žijí na pokraji bídy, Jenny se vzdá kariéry klavíristky a začne pracovat, aby Oliver, kterého otec vydědil, mohl dostudovat. Po Oliverově promoci se jejich situace rázem zlepší, tak se rozhodnou mít dítě. Brzy se mladý pár dozvídá, že Jennifer mít děti nemůže. Jenny má leukémii. Nemoc postupuje velmi rychle, přesto dívka neztrácí svou ironii a sarkasmus, je velmi statečná.
Když se Phil dovídá o Jenině nemoci, přestěhuje se k Oliverovi. Pár dní na to Jen umírá. První, koho Oliver potkává při odchodu z nemocnice, je Barrett III. Oliver udělá něco, co v jeho přítomnosti - tím méně v jeho náruči - nikdy neudělal. Rozpláče se.

Rames
  9. 9. 2012, 14:40
97 stran lze přečíst za jedno odpoledne. A stojí to za to . Ano je to příběh lásky ale autor se nesnaží pateticky nahlížet do nitra postav.V jedné chvíli je hlavní hrdinka plná života a humoru a na další stránce je mrtvá. Konec
bukackovah
  14. 10. 2013, 20:21
Přečetla jsem to jedním dechem, čtivé. Poutavý příběh o lásce dvou mladých lidí. Na konci mi to nedalo a pár slz ukáplo.. Vřele doporučuji! :))
karkulin1982
  13. 12. 2013, 22:59
No nevím, mě prostě tento příběh a ani film nějak neoslovili. Snad jen že mám ráda dobu, ve které se odehrával.
Heduš
  21. 11. 2012, 23:14
Rozhodně se nenechte zmást názvem knihy jako z červené knihovny. Krásný milostný příběh dvou protikladů, který je v závěru podtržen tragickým koncem.
aubergine
  18. 1. 2016, 17:26
Film jsem neviděla, ale kniha mě zklamala. Možná to bylo i překladem, vadilo mi to oslovování "chlapečku" a ostatní "vtipné" hlášky. Všechno bylo popsáno až moc rychle, takže pro mě bylo těžké tuto knihu nějak víc prožít - žádná slza mi neukápla.
TeddyM
  3. 6. 2014, 15:59
Musím se přiznat, že film mě chytl za srdce mnohem více. Kniha mi přišla moc zkratkovitá a bez emocí. Za tak krátkou dobu jsem se nedokázala ztotožnit s Oliverovými city ani s příběhem. Příště se raději opět vrátím k filmu. Oproti filmu zklamání, přesto nadpůrměr mezi podobně laděnými knihami.
nicall
  5. 9. 2012, 20:30
Co můžete říct o pětadvacetileté dívce, která zemřela? Že byla krásná. A chytrá. A že milovala Mozarta a Bacha. A Beatles. A mě.
bowiegirl16
  27. 2. 2014, 20:26
Mě ta Jenny pěkně štvala, jak Oliverovi pořád říkala "chlapečku". To bych na jeho místě asi nevydejchala.
LAIdOLL
  25. 11. 2010, 16:04
Úžasná kniha, která chytne za srdce. Je krátká a velice čtivá. Autor krásně ukazuje na rozdíly mezi povahou Olivera a Jenny a také společenskými vrstvami, ze kterých pochází a přesto se do sebe bláznivě zamilují. Velmi se mi líbí propracovaná postava Jenny, její sebevědomí, odhodlanost a vychytralost. Z velké části hlavně díky trgaickému konci příběhu má tato kniha své obrovské kouzlo.