Dragon Age: Ukradený trůn

Originální název: Dragon Age: The Stolen Throne

Fantom Print - 2009
ISBN: 978-80-7398-063-4

Fantom Print (2009) 978-80-7398-063-4 320

Když je zrazena a zákeřně zavražděna Moira, Marikova matka, je mladý následník trůnu donucen ujmout se nové role. Pronásledován orlesiánci, obklopen špiony a zrádci, podceňován vlastními lidmi pro své mládí a nezkušenost, se staví do čela armády rebelů. Jak skončí Marikova cesta za právoplatným dědictvím? Pomstí smrt své matky? Získá zpět ukradený trůn?
Ukradený trůn potěší příznivce klasické fantasy, které by jinak příslušnost knihy k hernímu světu mohla odrazovat. Děj je totiž zasazen před události ze hry samotné, takže její znalost není vůbec nutná. Milovníci fantasy tak získají mimořádně čtivý, akcí nabitý příběh a fanoušci hry se ještě dozvědí něco navíc o fascinujícím světě Dragon Age. (Založil/a: Parm)

David Gaider David Gaider
*1971

Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 15:33
Chvílemi jsem váhala, nemá-li jít o parodii? Ohromě ohrané téma, neoriginální podání, plačící postavy na každé druhé až čtvrté stránce, časté opakování slov... Zhruba tak od poloviny to už ale jde, i když mé modlitby za dějový zvrat a neočekávaný konec nebyly vyslyšeny... Jako doplněk hry to možná nebude tak špatné. Četla jsem i mnohem horší věci.
Bruffie
  26. 1. 2016, 22:29
Kdo hrál (a dohrál) DA: Origins, zamiluje si Marika a při čtení se dostane do míst, kde během hry prožil spoustu dobrodružství :-)
Pro hráče - nádhera, pro toho, kdo nezná hru, asi není plně k pochopení všech souvislostí.