Duchové na Baker Street - SH 32

Duchové na Baker Street - SH 32 Originální název: Ghosts in Baker Street

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-454-6

Jota (2007) 978-80-7217-454-6 240

Nejnovější pokračování série "Nových příběhů Sherlocka Holmese" dodává případům dotek nadpřirozena. Sherlock Holmes kdysi prohlásil: "Tento svět je pro nás dost velký sám o sobě. Není třeba žádných duchů." A když se dr. Mortimer zeptal, jestli snad legenda o psu baskervilském není zajímavá, Holmes odvětil pouze: "Leda pro sběratele pohádek." A přece sir Arthur Conan Doyle, celý život fascinován okultními jevy, autor mnoha hororových příběhů o nadpřirozenu, zadal Holmesovi k řešení pár případů jakoby z onoho světa, přestože nakonec vedly k racionálnímu vysvětlení. Tentokrát hvězdní Doyleovi obdivovatelé, od Caleba Carra (který přichází s původním faktografickým esejem o Holmesově odkazu a o tom, jak ovlivnil jeho vlastní prózu) až po Loren D. Estelmanovou a Daniela Stashowera, nám v souboru Duchové na Baker Street nabízejí naprosto neuvěřitelné detektivní záhady se zřetelně podivuhodnou příchutí, zločiny a situace, které snad ani nepocházejí z tohoto světa.

MsAndy
  19. 10. 2016, 19:27
Kniha se mi zdála docela slušná, ale vadilo mi, že příběhy byly až moc krátké a tak čtenáře nedokázaly až tak zaujmout. Vybrala jsem si ji v knihovně s domněním, že se jedná o Doyla, ale příběhy píšou jiní autoři, což mě zklamalo. Nicméně doporučuji pokud hledáte oddechovou četbu na sychravé večery.