Knihy krve I-III

Originální název: Books of Blood I-III

BETA Dobrovský - 2008
ISBN: 978-80-7306-352-8

BETA Dobrovský (2008) 978-80-7306-352-8 576

Od obzoru k obzoru se valí pustinou za pomezím našeho bytí přízračné kolony vozů, jež unášejí nekonečný proud loučících se duší. Monotónní tepot jejich kol můžeme zaslechnout v místech, kde je svět narušen, v trhlinách způsobených krutostí, násilím a zkažeností.
Mají své rozcestníky, tyhle dálnice, i mosty a odstavné plochy a mýta. Nechybí tu ani křižovatky.
A právě v místech, kde se prolínají a mísí zástupy mrtvých, může tato hrůzu budící dálnice nejspíš proniknout do našeho světa. Zde je doprava nejhustší a hlasy zemřelých zde znějí nejpronikavěji. Nesčetné množství nohou tu téměř setřelo bariéry, jež oddělují jednu realitu od druhé.
A příběhy z Knih krve jsou jakousi mapou temných dálnic, provázejících duše ze života k neznámým destinacím...

Povídky:
První kniha krve
- Mrtvý mají své dálnice (The Book of Blood)
- Půlnoční vlak smrti (The Midnight Meat Train)
- Azrael a Jack (The Yattering and Jack)
- Blues prasečí krve (Pig Blood Blues)
- Sex, smrt a hvězdy zář (Sex, Death and Starshine)
- Města v horách (In the Hills, the Cities)

Druhá kniha krve
- Strach (Dread)
- Pekelný závod (Hell's Event)
- Jacquelina Essová: její poslední vůle (Jaqueline Ess: Her Will and Testament)
- Hříchy otců (The Skins of the Fathers)
- Nové vraždy v Rue Morgue (New Murders in the Rue Morgue)

Třetí kniha krve
- Syn celuloidu (Son of Celluloid)
- Král Syrohlav (Rawhead Rex)
- Zpověď (pornografova) rubáše (Confession of a (Pornographer's) Shroud)
- Obětní beránci (Scape-goats)
- Ostatky (Human Remains) (Založil/a: Yellow)

ondrasek
  2. 4. 2013, 19:24
Výborné povídky, hodně originální (nejvíce asi Města v horách) a některé hodně drsné (Král Syrohlav), ale maximální hodnocení nedávám, protože jsem se při nich jaksi nebál, postrádal jsem nějakou tíživou a uvěřitelnou atmosféru. Naproti tomu chápu, že na to je povídka příliš krátký literární útvar. Ale stejně, tumáš políček Bárkre, že jsem se tak těšil.
G8
  27. 1. 2013, 13:00
Barker má zkrátka úchylnou fantazii, kterou vyčnívá nad naprostou většinou autorů tohoto žánru. Funguje to výborně, nemá to takřka žádná hluchá místa a já se při čtení výborně bavil. Přesto mi není jasné, jak může někoho napadnout něco, jako je povídka Města v horách :)
cubajz
  4. 9. 2015, 14:30
čtu opakovaně a pořád se jich nemůžu nabažit - autorova fantazie nezná mezí a perverzní styl vyprávění má taky něco do sebe. Za mě nejzábavnější Azrael a Jack.
čarodějka999
  14. 3. 2012, 21:32
První co jsem od Barkera přečetla, nevím, nebo nedokážu napsat, která z knih či jeho povídek pro mě byla nejhorovější, ale má představivost a k tomu občasné sny mluví za vše :).
EndrjuS
  3. 10. 2011, 21:33
Hororové povídky, kvalitou se pohybující od dobrých po naprosto dokonalé(Strach, Zpověd (pornografova) rubáše). Ne všechny povídky jsou vyloženě hororové (Azrael a Jack), ale všechny mají svou osobitou atmosféru. Některé jsou tak přemrštěné, až jsou dobré. Zkrátka dá se mezi nimi vybrat co se člověku líbí.
Lenjaaa
  27. 12. 2012, 13:15
Pro mě byla naprosto nejpoutavější povídka Strach... ta mě opravdu dostala, dokonce tak, že zbytek těch povídek už si ani moc nevybavuji :-)
Chrobak95
  30. 12. 2010, 20:40
Nepřečtl jsem tuto knihu celou, jelikož můj zájem o horrorový žánr opadl, ale i přesto ty první dvě knihy byly pro mě zajímavé. Nejlepší byl asi Půlnoční vlak smrti, který byl mj. i zfilmován.