Jak založit zahradu - inspirace, výběr rostlin, realizace zahrad

Jak založit zahradu - inspirace, výběr rostlin, realizace zahrad

Nezjištěno / Jiné - 2008
ISBN: 978-80-7366-117-5

Nezjištěno / Jiné (2008) 978-80-7366-117-5 104

Leckdo z nás sní o krásné zahradě. Představy o vzhledu a účelu se liší, v jednom okamžiku jsme však na tom všichni stejně - když stojíme na začátku, před volným prostranstvím, a přemýšlíme, jak začít. Vykročit správným směrem vám pomůže kniha Dalibora Guta Jak založit zahradu. Její autor vás seznámí se zásadami tvorby zahradního prostoru - dozvíte se, jak ke svému domu připojit kus přírody a přitom zachovat maximum soukromí. Zásadní část je věnována zakládání nových zahradních prostorů, opomenuty však nezůstaly ani rekonstrukce zahrad stávajících - v obou případech autor zdůrazňuje důležitost správného rozvržení v podrobném projektu. Ke slovu se dostanou živé ploty, trávník, užitková zahrada, ale třeba i mobilní zeleň či květinová louka. Řeč bude o vodě, cestičkách, schodech a dalším stavebním příslušenství. "Kompoziční" část je doplněna o nezbytnou teorii o doporučených rostlinách, jejich vlastnostech, nárocích i možných škůdcích. Kniha by měla rovněž pomoci při rozhodování, zda si vystačit s vlastními vědomostmi a silami, nebo raději pozvat odborníka. Dalibor Gut neslibuje "zaručený návod" na dokonalou zahradu. Rozhodně vám však poradí, jak můžete ze své zahrady vytvořit oázu klidu, pohody a odpočinku. Spoustu z jeho rad a tipů si můžete nejen přečíst, ale i prohlédnout - text provází barevné fotografie řady zdařilých realizací.