Shakespearovy letopisy

Shakespearovy letopisy

Olympia - 2008
ISBN: 978-80-7376-064-9

Olympia (2008) 978-80-7376-064-9 357

Čtrnáct dnů po Marlowově smrti uveřejňuje do té doby neznámý muž, živící se mimo jiné půjčováním divadelních kostýmů, prvotinu, která divadelní příznivce doslova strhne. Následují v krátkém sledu další díla, podepisovaná několika jmény, v nichž se vždy objevuje slovo Shake. A nakonec se muž proslaví jako William Shakespeare. Brzy se objevují první pochybovači, kteří nemohou pochopit, jak člověk vcelku nedostatečného vzdělání mohl napsat tak rozsáhlé dílo. Přijde chvíle, kdy začnou srovnávat. A objeví neuvěřitelné: stejné verše, stejné věty a odstavce. Jen z jiných her a básní a od jiného autora. Proti sobě stojí Marlowe a Shakespeare a otázka: Byl Shakespeare geniální básník a dramatik, nebo mazaný podvodník a zručný plagiátor? Americký žurnalista Jake Fleming a jeho dcera, aspirantka doktorátu z anglistiky a specialistka na literaturu shakespearovského období, se rozhodnou pro nezávislé soukromé pátrání. Netuší přitom, jak hluboké a temné vody rozvíří. Namísto bádání v literární historii jsou přinuceni bojovat o holý život.

John Underwood John Underwood

drussila
  7. 2. 2014, 20:49
Už se s tím trápím dva týdny, strašná nuda, mizerné dialogy, doporučuji nečíst. Otravně repetující, stojící na místě, nemá žádné koule.
Jarohrad
  29. 1. 2014, 10:11
Autor fabuluje na základě obecně známých faktů o WS (možno ověřit v lit. i na internetu). Musím přiznat, že mě jeho závěry přesvědčují mnohem více o tom, že WS byl literání "Bílý kůň". Když srovnáte informace o WS s jeho dílem, nemusíte číst tuto knihu, aby jste začali pochybovat.