Upír s tváří anděla

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Cesty - 2002
ISBN: 80-7181-634-5

Cesty (2002) 80-7181-634-5 463

V nejnovějším pokračování Upíří kroniky vytváří Anne Rice oslnivé světy, odkud přináší příběh Armanda – věčně mladého upíra s tváří Botticelliho anděla. Armanda, který se poprvé objevil ve vší své temné slávě před více než dvaceti lety v již klasickém příběhu Interview s upírem, prvním díle Upíří kroniky, v románu, který přinesl autorce světovou slávu skvělé vypravěčky a tvůrkyně magických říší. Nyní procházíme s Armandem napříč staletími do Kyjevské Rusi jeho dětství – zničeného města pod nadvládou Mongolů – a do starověké Konstantinopole, kde ho tatarští nájezdníci prodají do otroctví. A v nádherném paláci renesančních Benátek ho nalézáme citově a intelektuálně vázaného na velkého upíra Maria, který se mezi lidmi vydává za záhadného, samotářského malíře a obdaří Armanda darem upírské krve. Jak se román žene k vyvrcholení, pohybuje se mezi přepychovými a elegantními scénami, mezi bojem, požáry a uctíváním ďábla v Paříži 19. století stejně jako v dnešním New Orleansu, vidíme jeho věčně zranitelného a romantického hrdinu, nuceného volit mezi svou soumračnou nesmrtelností a spásou nesmrtelné duše. (Založil/a: Yellow)

Webgirl
  29. 11. 2010, 23:17
Nejzajímavější je to ze začátku, pak je menší útlum, ale konec už je zase napínavej...Pro mě je největší plus temná atmosféra knihy. A minusem bude asi všudypřítomný Ježíš.
Miha
  21. 2. 2012, 19:53
Je obrovská škoda, že sa po Interview vynechali štyri knihy, jazykovo zdatnejším odporúčam prejsť aj tie, kým sa pustia do tohoto dielu. Inak vynikajúce. Vety plynú ľahko a vytvárajú pritom (niekedy až príliš) živý obraz.
Destiny
  2. 6. 2011, 22:56
Musím říci, že jak jsem byla nadšená z Interview s upírem, tak s touto knihou mne Anne zklamala. Prostě jsem se nedokázala překousat přes prvních cca 100 stran, které mi připadají jako erotický román s homosexuální tématikou. Sice velmi procítěné, ale přesto místy nechutné. Kdo ví, možná, že se jednou přeci jen odhodlám a přečtu to celé. Snad celý děj nespočívá jen v popisování milostného aktu.