O jazýček kratší

O jazýček kratší

Nava - 2007
ISBN: 978-80-7211-269-2

Nava (2007) 978-80-7211-269-2 149

Jak vypadá pomsta podváděné ženy? Stačí si vše do posledního detailu promyslet a hra s lidskými osudy může začít… Děj se točí kolem Aleny, Kamily a Gábiny, tří kamarádek již od základní školy. Alena, vždy bystrá, chytrá, dalo by se říci i velmi přitažlivá třicetiletá účetní, s níž se dá mluvit o čemkoli, ať už s ní člověk naváže debatu o motorech nebo nových technologických procesech v mlékárně. Kamila, šarmantní a rázná brunetka, se ve škole nijak zvlášť dobře neučila, ale nakonec - tak jak to už v životě bývá - dopadla z celé bývalé třídy nejlépe. Našla si dle svých netajených plánů vskutku impozantně zabezpečeného majitele místní továrny. A Gábina? Donedávna ještě spokojená mamina od dvou ratolestí s pár kily navíc. Nyní ovšem povadlá a unavená třicítka s pobledlou tváří kontrastující s hezkými jemnými rysy. Těžce se vyrovnává s manželovou nevěrou a s kamarádkami chystá (ne)adekvátní odvetu... Pod trošku exoticky znějícím pseudonymem Vivien Rose se skrývá nadějná česká autorka (nar. 1976), jejíž prvotinu právě držíte v rukou. Při psaní své prózy čerpala Vivien ze zkušeností, pocitů a emočních zvratů spřízněných vrstevnic uvíznuvších v v pevně sevřených okovech manželství. Jak sama autorka tvrdí: "Co se týče nevěry, dokážeme my, ženy, málokdy partnerovi vnitřně odpustit. Uvažujeme v jiných dimenzích a pro uspokojení vlastního ega zmítaného zklamáním jsme schopny neuvěřitelných věcí."