Život pána prstenů: J. R. R. Tolkien

Originální název: J. R. R. Tolkien: The man who created The Lord of the Rings

Baronet - 2002
ISBN: 80-7214-459-6

Baronet (2002) 80-7214-459-6 142

Publikace obsahující unikátní snímky zasvěceně vypráví životní příběh autora dnes proslavené trilogie Pán prstenů, zcela nenápadného univerzitního profesora středověké angličtiny Johna Ronalda Reuela Tolkiena. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

Michael Coren Michael Coren
*15.01.1959

Ariko
  14. 11. 2014, 9:14
Moc hezky psaná útlá kniha, kterou jsem přečetla za jeden večer u lampičky. Překvapilo mě, že na to jaký měl Tolkien lehce stereotypní život, tak měl neuvěřitelnou vnitřní fantazii a představivost.
Steel
  17. 1. 2016, 13:26
Biografie autora, který dokázal vymyslet celý vlastní svět s mnoha národy, jazyky, tradicemi a historií, ale sám byl uzavřený, nemastný a neslaný, až nudný. Zajímavé jsou pasáže, kde autor zaobaleně píše o Tolkienově povaze, kde ji vykresluje jako lehce podivínskou a svébytnou a v souhrnu si lze udělat obrázek, že to jsou jen kecy obalující fakt, že to byl nerudný, vzteklý a bezohledný dědek.