Svět, o který mi jde

Svět, o který mi jde Originální název: Svět, o který mi jde

Česká televize - 2007
ISBN: 978-80-85005-93-6

Česká televize (2007) 978-80-85005-93-6 229

Globalizace života směřující paradoxně opět k varovným projevům polarizace, a to nejen mezi západní civilizací a světem islámu. Opory militantního terorismu v politické a sociální sféře a problematika etnických menšin ve většinové společnosti. Soudržnost Evropy a první kroky české vlády Evropou i světem, vstup do schengenského prostoru. Energetická bezpečnost Evropy versus velmocenské ambice Ruska. Rozhovor s Madeleine Albrightovou o neutěšenosti politické scény v Čechách i o jejích názorech na evropskou a americkou politiku. A ovšem polemika kolem amerického protiraketového štítu u nás a v Polsku. To jsou některá ze stěžejních témat druhé knihy komentářů Zdeňka Velíška zahrnující období od srpna 2006 do srpna 2007 a v aktuálních dovětcích do října 2007. Je z nich patrná snaha nabídnout jiný pohled, vymykající se hlavnímu názorovému proudu, a naznačit určité tendence a prognózy politického a společenského vývoje. Autor se také šířeji rozepisuje o svých reportérských zážitcích, v nichž dává čtenáři nahlédnout do přípravy reportáží v mnohdy svízelných nebo i kuriózních situacích, které ovšem musí zůstat divákovi skryty a nesmí ovlivnit profesionální vstup do vysílání.

Zdeněk Velíšek Zdeněk Velíšek
*23.02.1933