Megiddský kruh

Megiddský kruh Originální název: Megiddský kruh

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7376-044-1

Olympia (2007) 978-80-7376-044-1 189

Výborná detektivka, velmi obratně napsaná a vymyšlená. Svým způsobem je příběh založen na historických událostech. Megiddo skutečně existuje v Palestině a skupina archeologů pod vedením staršího profesora a mladé archeoložky Máji tam provádí výzkumy. A jednoho dne , když se hrdinka vrací z Londýna do Megidda, objeví se jí při jízdě taxíkem na displeji mobilu esemeska: "Zbývá vám dvanáct dní!"... A počínaje tímto okamžikem začíná série nevysvětlitelných úmrtí - první zemře právě taxikář - a stále se vrací esemesky ve stylu "Zbývá vám..." jenže dní stále ubývá. Mája s profesorem pochopí, že jsou v ohrožení života a mohou se zachránit jedině tak, že rozluští tajemství, které se skrývá ve staré jeskyni - jde o prokleti chaldejských kněží staré 2600 let. A do toho je zamíchána kabalistika a hrozba současného terorismu. Nechybí ani odkazy na Bibli. Myslet si o tom můžeme, co chceme, ale autorka vše solidně dokumentovala a dokonce se uvažuje o zfilmování.

NikolaD
  29. 1. 2015, 15:54
Je pro mě těžké hodnotit tuhle knihu. Už před přečtením prvních pár řádek sem si řekla, že to nebude ono... I když skoro vše ohledně náboženství a archeologii mám ráda, i když kniha byla jednoduše napsaná, prostě mi nějak nešla. Chvílemi jsem skoro nevěděla, co chce autorka sdělit a přišli mi nějaké části chaotické a nesmyslné... Prostě jsem nechápala...