Můj oidipovský komplex a jiné povídky

Můj oidipovský komplex a jiné povídky Originální název: My Oidipus komplex and other stories

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7376-047-2

Olympia (2007) 978-80-7376-047-2 349

Témata jako dětství, sex, náboženství a společenství - se opakovaně vynořují v nejlepších povídkách Franka O´Connora. Pod drobnohled si autor bere irskou posedlost úctyhodností, poté se nad ní usmívá. Neutuchající inspirací je mu irská náchylnost k debatování a k žertovnému hádání. Všechny povídky v souboru Můj oidipovský komplex začínají úderně a unášejí čtenáře v napětí a bez dechu až do konce, některé jsou i nesmírně humorné, okouzlující a líbit se budou opravdu každému. Kniha povídek Můj oidipovský komplex a jiné povídky irského spisovatele Franka O'Connora (1903-1966) poetickým, ale zároveň velmi vtipným způsobem představuje čtenáři život v malém irském městečku v první polovině 20. století. Protože autor často vychází ze svých vlastních prožitků a vzpomínek, je pro knihu typický laskavý pohled na vztah mezi chlapcem a jeho rodiči, na první lásku i na vztahy mezi sousedy. Povídky jsou barvité, s živými dialogy a překvapivými zvraty, každá má svou neopakovatelnou atmosféru, která ve čtenáři dokáže vyvolat vzpomínky na vlastní zážitky a nutí ho o příbězích přemýšlet. Je to kniha, která se nepůjčuje, protože by vám ji nemuseli vrátit.

Frank O´Connor Frank O´Connor
*17.09.1903 - †1966