Nedělní oběd s rodinou i přáteli - recepty nejlepšího šéfkuchaře z TV Paprika

Nedělní oběd s rodinou i přáteli - recepty nejlepšího šéfkuchaře z TV Paprika

Slovart - 2007
ISBN: 978-80-7209-984-9

Slovart (2007) 978-80-7209-984-9 255

Cílem snažení světově proslulého kuchaře Gordona Ramsaye je uvařit dobrý nedělní oběd pro členy rodiny i přátele a pochutnat si na domácím jídle. Ve druhé řadě tohoto původně televizního projektu autor navštěvuje rodiny a pomáhá připravit jídlo. Může to být britská tradiční hovězí pečeně nebo lehký letní pokrm inspirovaný francouzskou, italskou, španělskou či asijskou kuchyní. Ramsey má jako vždy po ruce užitečné rady, pomáhá vybírat suroviny a ukazuje, jak naplánovat přípravu několika pokrmů najednou, aby byly hotové ve stejnou dobu. Na podzim 2007 otevírá hvězdný Ramsay v Praze svůj první restaurant ve střední a východní Evropě.

Gordon Ramsay Gordon Ramsay
*08.11.1966

chrispe
  21. 11. 2014, 22:20
Líbí se mi více jak Rychlá jídla a to zejména myšlenka celé knihy - jíst jako rodina (přátelé) pospolu. A je jedno jestli o nedělích, nebo o útercích. Udělat si čas jak na přípravu dobrého jídla, tak na jeho snězení s nejbližšími. Kdo z nás to dělá? A jak často? (Co bych chtěla zkusit: rizoto s čerstvým česnekem a petrželem a taky to s tykví a parmazánem, mrkvové pyré, svíčkovou wellington, třešňový clafoutis, květákovou polévku se šafránem, kuře na víně a taky to s hrášem i to s houbovou omáčkou, kávovo-čokoládovou pěnu, citrónový posset.)
Anyzz
  27. 12. 2012, 12:51
Moje nejoblibenější kuchařka, mohu v ní listovat stále dokola a vždy v ní najdu něco nového. Líbí se mi hlavně její provedení, plno obrázků, nápadů a užitečných informací.