Odsouzená

Odsouzená

Podtitul: Jak se žije ve výkonu trestu

Originální název: Odsouzená

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-544-4

Jota (2007) 978-80-7217-544-4 360

(část rozhovoru Velikovské s Michaelou Jílkovou, iDNES.cz, 23. 10. 2007): Byla jste odsouzena za vraždu manžela na deset let vězení. Nejvyšší soud nedávno rozsudek zrušil, takže podle zákona je nyní na vás pohlíženo jako na nevinnou. Ale čekají vás nové soudy. Co říkáte argumentům, že vražda - byť tyrana - zůstává vraždou? Ano, je nepřijatelné, aby někdo někoho usmrtil. To je nepřijatelné. Ale na druhou stranu bych se já mohla ptát: Kde byla ta policie? Kde byla sociálka? Proč mi nepomohli? Jak jste se cítila před dcerami, když vás poprvé přišly navštívit do vězení? Strašně jsem se na ně těšila. A bylo vidět, že se těšily i ony na mě. Tenkrát do vazby mi napsaly dopis - maminko, víš, jaké je to bezvadné jít se bez dovolení vyčurat? Úplně jsem to několikrát obrečela. A když pak přijely - říkala jsem si - co je na nich jiného? Prostě poprvé v životě jsem neviděla v očích svých dětí strach.

Kamila Velikovská Kamila Velikovská

Lenitschka
  5. 10. 2011, 9:43
Hodně zajímavé čtení o tom, kam až může člověka dostat potřeba bránit sebe a své bližní. Neměla jsem nejmenší potuchy, jak dnešní vězení vypadá. Knížka je navíc velmi dobře psaná, chytlavá, zhltla jsem ji za víkend.
Srdicko
  5. 10. 2011, 8:43
Smutný příběh...paní Velikovká má můj obdiv jak všechno zvládla...