Nezapomenutelný Guadalcanal

Nezapomenutelný Guadalcanal

Naše vojsko - 2007
ISBN: 978-80-206-0902-1

Naše vojsko (2007) 978-80-206-0902-1 344

Nezapomenutelné a oceněné svědectví o peklu, hrdinství a historii. Byl srpen roku 1942… a Amerika toužila po vítězství. Ozbrojené síly USA – ještě se vzpamatovávající z překvapivého a zničujícího útoku nepřítele na Pearl Harbor – utrpěly velké ztráty od zdánlivě nezastavitelných Japonců. Byl však naplánován odvážný útok, který měl brzy změnit směřování války – zuřivá a do posledního muže nelítostná bitva o malý ostrov v Pacifiku, zvaný Guadalcanal. Herbert C. Merillat tam byl. A nyní přichází s dech beroucími složitými strategiemi, selháními a jako noční můry děsivými boji na zemi, ve vzduchu a na moři… a udivujícími lidskými dramaty slavných bojů, jež změnily chod osudu. „Inspirující… Zajímavé a osvěžující… Kronika nejen hrdinství a omylů, ale rovněž aspektů vojenského života za války, často přehlížených a opominutých konvenčnějšími dějinami.“