Pořád se něco děje

Brána - 2016
ISBN: 978-80-7243-851-8

Brána (2016) 978-80-7243-851-8 208
Deus (2007) 978-80-87087-12-1 205

V první vlastní knižní "revizi" svých "one man show", kterou Miroslav Donutil doplnil o další nové neuvěřitelné, ale autentické příběhy, přiblíží čtenářům své dětství, veselá studentská léta i čas svých hereckých začátků. Pobaví příhodami ze zájezdů po světě s divadelním Provázkem i ze zákulisí vzniku legendárních filmů Balada pro banditu, Černí Baroni a Tankový prapor, důvěrně seznámí nejen s rodinou, kamarády, známými, ale také s obyčejnými lidmi, neboť "ani se nenadějou, a jsou slavní". Představeny jsou i velké osobnosti české kultury a světové filmové hvězdy, s nimiž měl autor čest se potkat a přátelit. Všichni, o nichž láskyplně a s humorem píše, se v textu objeví též na fotografiích, kterými je kniha nadmíru bohatě vybavena.

vladislaus
  21. 4. 2014, 14:32
Většinu historek z knihy jsem už sice slyšel v TV, ale rád jsem si je připomněl. Akorát ke konci knihy, to už na mne bylo trochu moc a začal jsem se nudit.
Desmond
  19. 6. 2015, 9:19
Knize chybělo kouzlo mluveného slova. Postrádal jsem Donutilův smyl pro práci se zvukovou stránkou jazyka. Naštěstí mám historky naposlouchané, a tak mi v hlavě během četby zněl hercův hlas. Sta procent ale sepsaná vyprávění nedosahují.
čarodějka999
  4. 3. 2013, 12:44
Přečetla jsem ji až po jeho pořadu na kterým jsme živě byli. O to více jsem se vžila do děje. Některé povídky jsem již znala, často si jeho scénky o Rudym, Frantovi i jiných pouštíme. Jak by ne, když to byli brňáci :)
madsteve
  6. 3. 2012, 9:44
Donutilovy historky v tištěné podobě. Jako malý (a i teď) jsem jeho kazety otáčel pořád dokola a poslouchal. Jsem rád, že v přiložených fotkách jsem se konečně dozvěděl jak vypadal Franta Kocourek, nebo Ruda Kovanda.
Početl jsem si, zasmál jsem se :) celkově jsem spokojený :)