Taoistický čchi-kung pro zdraví a vitalitu

Taoistický čchi-kung pro zdraví a vitalitu

Nezjištěno / Jiné - 2007
ISBN: 978-80-7349-073-7

Nezjištěno / Jiné (2007) 978-80-7349-073-7 213

Rychlé tempo dnešní doby vede mnoho lidí k návratu k tradičním způsobům života dávných předků. Zcela logicky se do popředí zájmu dostává otázka zdraví narušovaného vlivy moderní doby. To způsobuje zvýšený zájem lidí žijících na Západě o východní léčebné metody, které jsou prověřeny tisíciletími. Čchi-kung patří mezi cvičení spojující pohyb s meditací a s tradičním činských léčitelstvím.

#zdraví

Leafbower
  1. 11. 2011, 9:04
Čas od času mě některá ze spousty knih o čchi-kungu něčím příjemně překvapí a Tao čchi-kung pro zdraví se mezi takové knížky řadí.
Jednoduše řečeno jde v podstatě o, řekněme, terapii zaměřenou na vydávání šesti určitých zvuků za doprovodu pohybů rukou. Samotnému rozboru těchto zvuků a pohybovému doprovodu předchází obsáhlý a pro mně velice zajímavý úvod, který jednak vysvětluje prapůvod léčivých zvuků v šamanské praxi dávné Číny a kromě toho podává určitou teoretickou i praktickou průpravu před tréninkem léčivých zvuků.
Zbylé zhruba dvě třetiny knihy už pak popisují jednotlivé zvuky a soubory pohybů a řadu důležitých vysvětlivek a zajímavých detailů.
Když jsem měl už něco přečteno, začal jsem si to i zkoušet a musím uznat, že jak jednoduše to působí v knížce, tak to skutečně není příliš obtížný provádět. Chce to chvíli zkoušet, (já se hlavně ještě pořád pomalu zbavuju přiblblýho pocitu studu, že mám vyluzovat nějaký zvuky...), ale celkem rychle se začala projevovat síla těch zvuků a postupně začínám rozpoznávat i některé z věcí, které Sat Hon popisuje.