Šťastný princ a jiné příběhy

Šťastný princ a jiné příběhy

Andrej Šťastný - 2007
ISBN: 978-80-86739-32-8

Andrej Šťastný (2007) 978-80-86739-32-8 142

V příbězích se odráží Wildova posedlost krásou a touhou po světě, ve kterém se k sobě lidé chovají slušně a s respektem. Pohádky nemají vždycky šťastný konec, ten ale někdy chybí i v příbězích našich životů. Geniální spisovatel v této knize ze všech sil touží najít pravdu, která je, jak sám říkal, "málokdy čistá a nikdy ne jednoduchá".

Introvert
  21. 5. 2014, 21:31
Šťastný princ a jiné příběhy, Šťastný princ a jiné pohádky - jedná se vlastně o dvě stejné knihy, s tím rozdílem, že tato je o dvě pohádky bohatší.
Jsou moc krásné, co k tomu říci... Obdivuji Wildea ve všech jeho polohách. Je úžasný prozaik, citlivý básník i snový pohádkář. Pohádky jsou moudré, a vlastně dost smutné. Wildeova citlivá duše v nich dobře zachytila nevděk a krutost, vlastnosti, které jsou ve spoustě lidí pevně zakořeněny. I když sem tam zazní i tóny naděje...
cravatta
  6. 2. 2015, 18:48
Není co dodat.. Wildovy příběhy nemají chybu. Jsou tak krásně smutně napsané, že to člověku drásá srdce. Mými oblíbenými jsou Slavík a růže a Šťastný princ.
Tamaruška
  6. 2. 2015, 20:37
Nejkrásnější pohádky, co jsem kdy četla. Člověk si je rád přečte kdykoliv, v jakémkoliv věku. Každá úplně o něčem jiném, většinou sice končí špatně, ale přesto jsou plné citů a emocí a přesně tak to v životě chodí. Příběhy, které mě oslovily nejvíce, jsou Mladý král a Šťastný princ.