Mass Effect: Zjevení

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fantom Print - 2009
ISBN: 978-80-7398-047-4

Fantom Print (2009) 978-80-7398-047-4 288

Každé vyspělé společenství v galaxii je závislé na technologii Proteanů, prastaré rase, která zmizela před padesáti tisíci lety. Po objevení skladiště proteanské technologie na Marsu v roce 2148, se lidstvo vydalo ke hvězdám a snaží si vydobýt postavení v obrovské galaktické komunitě.
Na samé hranici kolonizovaného vesmíru zkoumá poručík David Anderson trosky přísně tajné vojenské výzkumné stanice, kterou napadli neznámí žoldáci. Doutnající ruiny jsou posety těly a ve vzduchu se vznáší nezodpovězené otázky. Kdo najal žoldáky a z jakého důvodu? A kde je Kahlee Sandersová, mladá vědkyně, která záhadně ze základny zmizela těsně před tím, než byli její kolegové vyvražděni?
Sandersová je klíčem k rozluštění všech záhad. Jenže tento klíč kromě Andersona hledá i elitní turianský agent - Spektra - Saren, jehož metody si v ničem nezadají se Skarrem, brutálním kroganským nájemným zabijákem, který je rovněž Sandersové na stopě. Andersonovy šance jsou mizivé, ale pokud selže, je osud lidstva zpečetěn. A možná celé galaxie... (Založil/a: Parm)

Barabura
  26. 1. 2012, 9:11
Z této knihy jsem opravdu nadšená. Doslova jsem nedělala nic jinýho (kromě opruzních povinností) a jenom jsem ji četla. Miluju sci-fi, miluju mimozemšťany, miluju vesmír, miluju vzdálené světy. Knížka je napínavá od začátku do konce, není tam snad jediná nudná věta, která by byla bezúčelná. Moc se těším na další díl. Před cca rokem a půl jsem hrála Mass Efect na kompu a musím říct, že jsem se bála toho, že kniha bude oproti hře pomalá a nebude tolik akční. Moje obavy nebyly naplněny, právě naopak kniha je akční bez zbytečného filozofování. Nemůžu to moc srovnávat s jinými knihami ze stejného žánru, zatím jsem četla jen sci-fi knihy jiného zaměření a zpracování. Ale to myslím není na škodu.
zoro2
  10. 9. 2015, 9:08
Pro mě bohužel zklamání. Knihu jsem zkusil, protože si pamatuji, jak jeden můj kamarád hrozně vychvaloval stejnojmenou pc hru. Příběh je jednoduchý s dopředu čitelným koncem, kde zlo je potrestáno a dobro vyhraje bez ztráty kytičky. Come on..!
Balu
  14. 2. 2014, 23:53
Úvodem bych rád řekl, že jsem tuhle knihu četl pod vlivem čerstvých dojmů z hraní prvního dílu Mass Effect. Patrně odtud pramení vyšší nároky, které jsem na toto dílo měl, a které prostě nebyly splněny.
Velmi stručně řečeno se jedná o prostinké military SF, které se sice čte celkem dobře (ale je otázkou, jak velký vliv na to měla znalost a "natěšenost" ze hry), ale s prakticky nulovým výsledným dojmem. Osobně si příliš nedovedu představit, že by měl z knihy požitek někdo neznalý vesmíru ME, a i pro znalé čtenáře tato kniha příběhově nepřináší nic, co by neodhadli z rozhovorů ve hře.
Eset
  13. 10. 2015, 11:49
První díl je úžasný, vždy mě zajímal příběh toho hnusný turiana, té padlé spektry, který, ač to nerada přiznávám, mě málem jednou zabil. Kniha je velice spjata s herní sérii, ale to všechny díly. Pro nadšence Mass Effectu bude kniha příjemným zpestřením herní ságy. Indoktrinace přichází!
Vé-Vé
  28. 7. 2012, 15:49
Myslela jsem, že hodím své hráčské období za hlavu, ale kvůli tomuhle to ještě na nějaký ten pátek odložím aneb pro mě první historické objevení hry, na základě objevení knihy podle hry.. nevím jak líp to vyjádřit :D
velkyrobik
  20. 7. 2015, 23:46
Opravdu dobrá kniha. Velmi dobře se čte. Příběh se celou dobu nějakým směrem vyvíjí, nenechá čtenářovu fantazii stagnovat v žádné nudné kapitole. Kniha doplňuje příběh hry Mass Effect a je sní neodmyslitelně spjata. Nadruhou stranu si myslím, že lidé neznalí universa Mass Effect by nemuseli tak úplně tápat, protože tam seznámění s rasami galaxie, technologiemi, historií a ostatním najdou.
Jimi boi
  29. 2. 2012, 17:39
Pro mě tak příjemné překvapení. První knížka mě po pár kapitolách vtáhla nepustila až do konce. Taková rychlá jednohubka :-)
matonnka
  2. 1. 2012, 0:16
Příjemné překvapení. Jsem ráda, že toho vím více o Andersonovi (vždycky jsme to spolu táhli proti Udinovi xD), Sarenovi i celém MEU. Hned se dám do dalšího dílu, alespoň mi to ukrátí čekání na ME3 =).
TomasF
  20. 4. 2014, 21:05
Univerzum Mass Efectu je mi sympatické a baví mě. Postava spektry Sarena pro mě byla zajímavá. Bavila mě ta troška politického pletichaření Mezi aliancí a radou Citadely. Na druhou stranu se toho dějově v průběhu knížky zase tak moc nestalo. Zatím nedokážu určit, do jaké míry je pravda, že série je pouze jakýsi bonus vydaný pro hráče a fanoušky herní série. V první knížce sem každopádně pocit že o něco přicházím, když nejsem hráč neměl, uvidíme dál. Nicméně jak sem už řekl, dějově to nijak extra narvané nebylo. Po dočtení člověka zajímá co se bude dít dál, ale o nějakém nadšení nebo napětí asi řeč být nemůže.
Bylo to dobré. Nic víc, nic míň.
+knížka bavila a dobře se četla
+Mass Efect Universum
+uspořádání do malých kapitol
-nic extra co se děje týče
-žádná hlubší myšlenka
-nic co by v člověku něco zanechalo a vedlo k nutkání znovu si přečíst.
6/10