Star Wars: Darth Bane - Cesta zkázy

Star Wars: Darth Bane - Cesta zkázy Originální název: Star Wars : Darth Bane - Path of Destruction

Egmont - 2009
ISBN: 978-80-252-1159-5

Egmont (2009) 978-80-252-1159-5 272

Dessel pracuje jako prostý horník v cortosisových dolech. Protože ho pronásledují nenávidění republikoví vojáci, nechá se naverbovat do sithské armády, v jejíchž řadách se zúčastní krvavých bojů proti Republice a Jediům. Díky svým výjimečným vůdčím schopnostem, lstivosti a brutalitě si brzy získá pověst vynikajícího vojáka. Jeho nadřízení s ním však mají ještě daleko větší plány.
A tak si Dessel změní jméno na Bane a jako akolyt v sithské akademii začne studovat tajemství temné strany Síly. Skutečná zkouška ohněm ho však teprve čeká. Musí zavrhnout svaté tradice a popřít vše, co se dosud naučil. Jen tak se dokáže cele odevzdat temné straně a pochopit dávno zapomenutou moudrost prvního ze Sithů, která jediná vede ke konečnému cíli - absolutní vládě temna. (Založil/a: Parm)

dawelus
  12. 1. 2015, 21:15
Za mě rozhodně zatím nejlepší co se dá mezi star wars knihami najít, a zrovna se dost vymyká normálu, absence kladného hrdiny sledujícího počestné cíle, ikdyž vždy to tak necítíte. Možná právě proto je kniha ještě zajímavější. Místy by se dalo něco málo vytknout, ale čte se bezvadně a příběh ve vás zůstane. Bonus je to pro lidi znalé historie SW.
Škoda že další 2 díly u nás zatím česky nevyšli, ale dají se sehnat přeložené jako e-knihy(už se na ně těším).
matonnka
  8. 10. 2011, 19:39
Zase jsem o krok blíž k pochopení Temné strany. ]:)
Max1987
  23. 6. 2015, 21:23
Povedené dílo se světa Star Wars, dokonale vystihuje Sithy. Můžu jenom doporučit a opravdu se právoplatně jedná o jednu z nejlepších knih ze světa SW !!!
Vakirien
  23. 1. 2015, 21:17
Asi nejlepší kniha ze světa Star Wars. Příběh je rychlý a chytlavý, planety jsou Star Wars fanouškům známé a hlavní hrdina prochází vývojem. Ačkoli je hlavní hrdina na temné straně síly, ta jeho motivy jsou pochopitelné a logické.
Navíc knihu může číst i ten, kdo ani neviděl filmy (i když pochybuji že ji četl někdo, kdo není fanouškem universa). Za mě 100 %.
revan
  15. 8. 2013, 17:37
Užásná kniha, která ukazuje děj 1000 let před filmovou ságou,výborně napsaná a pro ty kteří hráli herní seríi KOTOR navíc obsahuje nitky návaznosti na tuto seríi.
Ukazuje se zde sith nemusí být vyloženě zlý a trochu se zde bourá černobílý dojem ze sithů a (jediů). Navíc nálší ukázka doho jak je galaxie "Far far away" nevěřitelně zajímavá a rozlehlá.