Kosmos - obrazový průvodce

Kosmos - obrazový průvodce

Slovart - 2007
ISBN: 978-80-7209-931-3

Slovart (2007) 978-80-7209-931-3 224

Obrazový průvodce představuje planety, měsíce, hvězdy, mlhoviny, bílé trpaslíky, černé díry a další exotika, které obývají nebeskou klenbu ve více než 450 působivých a aktuálních fotografiích a ilustracích. Naši cestu zahájíme doma - orbitálním průzkumem planety Země. Pak se odvážíme hlouběji do sluneční soustavy kolem Měsíce, Venuše, Merkuru, Slunce a Marsu. Překročením pásu asteroidů se dostaneme do vnější části sluneční soustavy a do království plynných obrů Jupitera, Saturnu, Urana a Neptuna. Za oběžnou dráhou Neptuna narazíme na hřbitov ledových trosek jako pozůstatku při utváření sluneční soustavy, který označuje vnější hranici jádru, gravitačnímu víru exotických hvězd v zajetí obří černé díry. Dokonalý průvodce vesmírem od naší domovské planety na hranice prostoru a času. Není působivějšího tématu, není působivější knihy oblasti slunečního vlivu. Vynoříme se v mezihvězdném prostoru a zamíříme do srdce naší galaxie, kde se před naším zrakem vyjeví rytmy hvězdného života: se seskupením nově roztavených hvězd proplujeme tmavými mračny prachu a hořících plynů, budeme pozorovat skomírání hvězd jako planetárních mlhovin i vznik supernov.

Giles Sparrow Giles Sparrow