Originální název: Horses

Slovart - 2014
ISBN: 978-80-7391-834-7

Slovart (2014) 978-80-7391-834-7 300
Slovart (2007)

Na první pohled mohou fotografie koní vypadat jedna jako druhá... To platí jen do prvního setkání s prací Gabrielle Boiselleové. Stačí jediný pohled na portrét koně této výjimečné fotografky a navždy si zapamatujete její nenapodobitelný styl plný zvláštní poezie, z níž vyzařuje síla, která si vás navždy podrobí. Kniha, kterou máte před sebou, svědčí o autorčině houževnaté a vášnivé práci, vedené snahou o dosažení celoživotního cíle: vyjadřovat krásu, půvab, křehkost - dokonce i násilnost - koní v obrazech, podávajících svědectví o jejich skutečných emocích. Tyto obrazy, elegantní a dokonalé, silně působí na naše city. Gabrielle Boiselleová vášnivě miluje koně, které fotografuje s neúnavným zápalem. Její obrázky nikdy nejsou všední, zachycují podstatu duše těchto mimořádně citlivých tvorů, z nichž vyzařuje nezkrotná energie a nedostižný půvab a ušlechtilost. Čtenář se připojuje k autorce a fotografce ve svrchovaně přínosném, ale vždy náročném pokusu zachytit na film poezii a krásu sálající z koní, stejně jako silné emoce, které vyjadřují. Spolu pak podnikají nezapomenutelnou výpravu do harmonie a čisté radosti jezdeckého života.