Síla srdce

Síla srdce Originální název: Síla srdce

Nezjištěno / Jiné - 2007
ISBN: 978-80-204-1709-1

Nezjištěno / Jiné (2007) 978-80-204-1709-1 276

Skutečný příběh britského reportéra Daniela Pearla, který byl 23. ledna 2002 unesen islamistickými teroristy v jižním Pákistánu a o měsíc později popraven. Celý svět byl šokován brutálním činem a nikdo si neuměl představit utrpení v té době šest měsíců těhotné Mariane, která do poslední chvíle věřila, že se Daniel vrátí. Příběh zachycuje celý měsíc, kdy byl Daniel nezvěstný, vyjednávání o jeho propuštění a je protkán vzpomínkami na jejich společný život. O zfilmování knihy, kterou Mariane napsala jako vzpomínku pro svého a Danielova syna Adama (narozeného po smrti otce), se zasadil Brad Pitt i Angelina Jolie (ztvárnila hlavní roli), aby si svět připomněl, jak může terorismus bolestně zasáhnout do života naprosto nevinných lidí a změnit jej navždy.

KayTee
  16. 1. 2013, 11:49
Příběh jako takový je dost silný, ale kniha se mi strašně špatně četla, ještě v půlce jsem se pořádně neorientovala ve vedlejších postavách - jména všech těch Pákistánců apod. jsou za trest :-)