Satanská bible

ISBN: 978-80-7384-566-7

Baronet (2012) 978-80-7384-566-7 280
Baronet (2007) 80-7214-538-X 280
Baronet (2003)

Věhlasný americký satanista a myslitel objasňuje filozofii satanismu s pronikavostí, které se nedopracoval nikdo z jeho předchůdců. Vysvětluje, proč satanismus nehlásá falešný altruismus - když člověk miluje především sebe. Satanismus je výrazně egocentrická filozofie založená na přesvědčení, že lidské bytosti jsou sobecká a mnohdy i násilnická stvoření. Satanismus pochopil, a nestydí se veřejně hlásat to, co se kolem nás dnes a denně děje, ale co my si nepřejeme vidět a raději setrváváme v iluzích: Nevítězí ten, kdo má pravdu, nýbrž ten, čí je moc. Moderní satanistická církev vznikla za účelem shromáždit skupinu podobně smýšlejících sympatizantů, nikoli obnovit dávné rituály „černé mše“ odvozené od křesťanských bohoslužeb. (Založil/a: Makkyky)

Anton Szandor LaVey Anton Szandor LaVey
*11.04.1930 - †29.10.1997

s-reader
  18. 8. 2010, 14:07
Satanistou snadno a rychle - tak by se dala Satanská bible Antona Szandora LaVey charakterizovat. Knihou (mám spíš tendenci napsat "spiskem") se táhne snaha prodat co nejvíce výtisků, na jedná straně názvem a zaměřením kniha provokativní, na druhé straně krotká tak, aby nikoho nevystrašila. Nuže, staňte se satanistou, který je ohleduplný k citů a potřebám svých bližních!
Darwinista
  29. 7. 2013, 20:37
Satanská bible aneb jak oslavovat sebe jako boha a žít co nejvíce konzumě k uspokojování základních potřeb. K lidem dělat první vstřícný krok a potom opakovat pozitivní či negativní reakci po druhém (nic proti ale to je v podstatě to jediné co může tato kniha dát a i to je tam popsáno tak divně), druhá polovina knihy aneb magie této knize bere poslední zbytky vážnosti, jak si vážit někoho kdo v černém oblečení říká "hromy hněvu jsou na severu ..." - prostě je to takové čtivo pro pivní pubescentní metalisty
Jetelik
  14. 8. 2010, 13:29
Od knihy jsem čekal trochu více než zpola (nebo spíše ze dvou třetin)autorem smyšlenou mytologii a text plný rozporů (např. v jednom oddíle je psáno, že hlavní konání člověka má být vedeno k uspokojování jeho tužeb bez ohledů na společenské mínění, ale hned o pár stránek dále je psáno, že uspokojení své osoby nemá pramenit z omezení jiného člověka(např.znásilnění) což je myslím naprosto antisatanistické. Kniha je pro mne velkým zklamáním.
SallyZen
  8. 5. 2016, 20:51
Satanská Bible je slabým pokusem o potopení křesťanství a nastolení nového náboženství - satanismu. Celou dobu tvrdí, jak je křesťanství prohnilé, a kdyby nebylo Satana, tak už dávno není, ale je pravdou, že satanismus dělá to stejné v převrácené podobě. Polovina (ne-li víc) teoretické části o satanismu je pouze negace křesťanství, vymezování se, posmívání, napadání, skoro to vypadá jako by satanismus bez křesťanství nemohl být. Je to takové převrácené náboženství. Bere si od každého něco a vytváří směsici, která je opravdu podivuhodná (materialismus, individualismus, Satan jako přírodní síla, ale i Bůh, destrukce druhých, lex talionis). Nejvíc mě ale štvalo dosti protimluvů, především při komparaci etiky, teorie a rituálů. Moderní LaVeyův satanismus není revoluční, nepotopil křesťanství a jak je vidět sice se po světě uchytil, ale v početně menších komunitách. Sice byl docela in v osmdesátkách, devadesátkách, ale teď už se Leviathanovy vody ztišily a o satanismu je slyšet opravdu málo.
Ances
  13. 11. 2012, 23:42
Satanská bible je skvělá pro pobavení (nehledě na to, že pobavíte i své okolí, když si vsimne, co za knihu to louskáte) - za tímto účelem vřele doporučuju přečíst... Víc od ní snad už čekat nejde.