Řekla jsem NE tyranovi - Osud známé zpěvačky, která se stala obětí domácího násilí Originální název: Řekla jsem NE tyranovi - Osud známé zpěvačky, která se stala obětí domácího násilí

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0984-4

Ikar (2007) 978-80-249-0984-4 232

Eva Hurychová se na sklonku sedmdesátých prosadila jako zpěvačka a od roku 1982 ve spolupráci s Janem Neckářem a Bacily vznikly její nejslavnější hity. Po narození dvojčat v roce 1993 se stáhla do soukromí a ani její nejbližší netušili, co prožívá. Dennodenně musela snášet psychický teror ze strany manžela, jehož násilí nabíralo na intenzitě. Dlouho mužovy útoky snášela, protože se bála odvety. Když ji však chtěl připravit o děti, pochopila, že je nejvyšší čas se bránit. V roce 2006 se vrátila ke zpívání a zároveň se věnuje ženám, které se stejně jako ona staly obětí domácího násilí.