Originální název: Shotgun

ISBN: 80-7341-941-6

BB art (2009) 80-7341-941-6 176
BB art (2006)
Odeon (1994)

Co se skrývá za tvářemi rozstřílenými brokovnicí?
Žena středních let s nožem zapíchnutým v hrudi vypadá ve smrti o něco lépe než dvojice manželů střelená z blízkosti do tváře brokovnicí. To je však jen malá útěcha pro detektivy 87. revíru, kterým za jeden den přibyly hned dva případy, stejně jako to, že ten druhý se nejdřív jeví jako kombinace vraždy a sebevraždy. Vrah s brokovnicí zanechávající po sobě krvavá jatka je i ve zločineckých kruzích vzácností a nemělo by být tak složité přijít mu na stopu. Aspoň to si myslí Steve Carella s Bertem Klingem, kteří dostanou vyšetřování na starost, a brzy zúží okruh podezřelých na minimum. Jenže pachatel udeří znovu a útok přichází z nečekaného směru. Náhle se ukazuje, že za k nepoznání znetvořenými tvářemi obětí střelby z brokovnice se skrývá pravda mnohem komplikovanější a citlivější, než se zpočátku zdálo. A nepomůže ani, že se policisté záhy dopátrají jména, adresy a kompletní totožnosti pachatele. Nevěří, že by se po něm slehla zem, stejně jako zprvu nevěří opilci, který se v baru chlubí, že zabil jakousi ženu... (Založil/a: Tanmut)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

Veru.K
  1. 11. 2011, 22:21
Od McBaina jsem zatím přečetla jen tuto knihu a musím říct, děj strhující, dialogy jako "živé". Nemyslela jsem, že tato kniha bude tak čtivá, možná to bylo tím, že jsem se do děje vžila a představivost dostala zelenou. Skutečně podařená detektivka.
JarKun
  19. 5. 2013, 12:25
Mc Bain umí psát tak, jako by doopravdy popisoval vlastní příběh z běžné praxe. A tak se do toho člověk lépe vžije. Nic není přehnané, nic není nadsazené. Obyčejní poldové řeší zapeklitý případ a napsáno je to tak přirozeně, že se to čte příjemně, jako by Vám to někdo doopravdy vyprávěl v hospodě jako zážitek ze své nebezpečné práce.
Taragued
  4. 2. 2011, 16:46
První a zatím poslední kniha, kterou jsem od McBaina četl. Moc jsem toho od Brokovnice neočekával, děj vypadá zprvu obyčejně a nezajímavě. Ale musím říct, že jsem tenhle celkem krátký příběh přečetl jedním dechem. Snad to bylo stylem, jakým byl napsán, protože dialogy postav a jednotlivé vylíčení scén bylo tak spontánně skutečné a samozřejmé, že mi přišlo, jako bych to nečetl, ale skutečně prožíval.